Як класти плитку на піч. на Який розчин кладуть плитку на піч.

Облицювання печі керамічною плиткою не тільки перетворює її зовнішній вигляд, але й істотно підвищує таку найважливішу характеристику, як тепловіддача. Зовсім необтяжливим після цього стає і догляд за піччю. Сліди кіптяви, які неминучі при експлуатації будь печі, прибираються з гладкої поверхні плитки вологою ганчіркою за декілька секунд.
Вам знадобиться
  • - керамічна плитка;
  • - термоклей для плитки («Плитонит-СуперКамін», «Skanfixsuper» та ін.);
  • - інструмент для штукатурних робіт (кельму, шпателі, кирочка та ін.);
  • - цемент;
  • - пісок;
  • - металева щітка;
  • - сітка «рабиця» або м'яка дріт? 1-2 мм;
  • - електродриль;
  • - побідитові свердла.
Інструкція
1
Очистіть піч від глиняної або цементної штукатурки до самої основи. Цю роботу потрібно виконати ретельно, на поверхні цегли не повинно залишатися глини або цементного розчину. Видаліть глину з швів на глибину до 5-10 мм. Очистку печі зручно виконувати металевою щіткою або абразивним кругом, встановленим на «болгарку».
2
Закріпіть на печі арматурну металеву сітку. Для цього забийте в шви між цеглою цвяхи таким чином, щоб їх капелюшки височіли над поверхнею на 10-12 мм. Можна просвердлити отвори в тілі цегли і загорнути в них шурупи або саморізи, діаметр яких трохи більше діаметра отворів. Прикріпіть до цвяхів або шурупів сітку «рабицю». Якщо її немає, навійте на цвяхи дріт у вигляді сітки з розмірами осередку 50-60 мм.
3
Оштукатурьте поверхню печі піщано-цементним розчином або термоклеем. У першому випадку використовуйте співвідношення компонентів 1: 2,5 або 1: 3 (цемент: пісок). Марка цементу повинна бути не нижче М400. Пісок не повинен містити глини та інших домішок, найкраще використовувати чистий річковий. При застосуванні термоклея в якості штукатурної суміші слід користуватися ним відповідно до інструкції, виконуючи всі її вимоги щодо товщини шарів. У залежності від марки клею може знадобитися попередня грунтовка швів і багатошарове нанесення штукатурки з перервами між накладанням шарів. Штукатурка повинна приховувати арматурну сітку. Поверхня печі після штукатурення повинна бути рівною, її кути - вертикальними.
4
Закріпіть на стінці печі направляючу дерев'яну рейку таким чином, щоб її верхня кромка знаходилася від підлоги на відстані, що не перевищує ширину плитки. Перевірте рівнем її горизонтальність. Призначення рейки полягає в тому, щоб забезпечити горизонтальність рядів. Якщо починати укладання прямо від підлоги, у разі його нерівності вся ряди вийдуть також нерівними.
5
Приготуйте термоклей. Висипте суміш у приготовлену ємність, додайте необхідну кількість води і добре розмішайте. Точна процедура приготування клею, час збереження їм робочих якостей та ін. Вказані в інструкції. Потрібно готувати не більше тієї кількості, яке ви будете в змозі використати до того, як він втратить пластичність. Деякі термоклеи вимагають попереднього нанесення на штукатурку грунтовок.
6
Укладання плитки починайте від «видимого» кута печі з другого ряду знизу (від направляючої рейки). Кладка ведеться одночасно вгору і в сторону. Клей наносите широким плоским шпателем, розрівнювати краще зубчастим. Товщина нанесення клею регламентується інструкцією. Для підтримки однакового зазору між рядами можна використовувати дистанційні хрестики, не забувши видалити їх перед затіркою швів. Після облицювання всієї поверхні обережно видаліть направляючу рейку і покладіть нижній ряд плитки, виконуючи при необхідності її обрізку.
7
Затирка швів здійснюється через деякий час, воно повинно бути вказано в інструкції до термоклеї. Іноді перед затіркою потрібно кілька разів протопити піч, що не прогріваючи її до високих температур. Найчастіше для затирання використовується той же клей, який застосовувався для наклеювання плитки. Шви зручно заповнювати гумовим шпателем, завдяки його гнучкості. Надлишки затірки віддаляються з плитки вологою ганчіркою.
Корисна порада
Плитка, покладена на піч, працює у великому діапазоні температур, піддаючись багаторазовому нагріванню і охолодженню. Саме цим викликана необхідність закладки арматурної сітки в штукатурний шар. Якщо її укладання на всій поверхні печі скрутна, можна обмежитися тільки зоною топки.