Як випрати натуральне хутро.

Небезпека прання вироби з хутра полягає в тому, що вода і миючий засіб можуть вплинути на хутряну основу - мездру. Залежно від якості вичинки хутра та терміну носіння виробу, вона може розповзтися або разломаться.
Вам знадобиться
  • - нашатирний спирт;
  • - миючий засіб;
  • - картопляний крохмаль;
  • - осикові тирсу;
  • - манна крупа ;
  • - тальк;
  • - пісок.
Інструкція
1
Намагайтеся берегти ваше хутряний виріб і не піддавати його впливу зайвої вологи. Кушніри рекомендують взагалі уникати намокання хутра під атмосферними опадами.
2
Щоб випрати виріб з натурального хутра в домашніх умовах, попередньо перевірте на міцність мездру. Зробіть розчин з 50 мл теплої води, 1 краплі миючого засобу і 2 крапель нашатирного спирту. Нанесіть отриманий склад по одній краплі на різні ділянки міздрі. Після того як він вбереться в шкіру, злегка потягніть її. Якщо ви відчуєте, що еластичність шкіри порушена і вона може порватися, то прати виріб можна.
3
Почистіть хутро, не використовуючи воду, в картопляному крохмалі. Рівномірно посипте крохмалем ділянки хутра. Гарненько обробіть хутро руками, щоб забезпечити рівномірне проникнення крохмалю. Потім за допомогою пульверизатора обдайте виріб теплим водним розчином шампуню і знову попрацюйте руками. Коли хутро стане сухим, почистіть його щіткою і розчешіть.
4
Слід зазначити, що чистка хутра від сипучих речовин потребують часу, але разом з цим відбувається і глибока очистка ворсу. У багатьох випадках це набагато ефективніше звичайної хімчистки.
5
Для прання натурального хутра можна скористатися тирсою. Принцип чистки не відрізняється від обробки картопляним крохмалем. Але тут важливо врахувати, що в хвойних тирсі може бути присутнім смола, тому для цієї мети більше підходять березові або осикові тирсу.
6
Прекрасно очищають натуральне хутро і звичайні висівки. Посипте ними невеликі ділянки хутра і ретельно промассируйте хутро руками, як при звичайному пранні.
7
Натуральне хутро можна почистити і манною крупою. В цьому випадку манку слід використовувати до тих пір, поки вона не перестане бруднитися. Розчісуйте хутро, щоб вся крупа висипалася. Світлий хутро обробіть дитячою присипкою або тальком.
8
Сухий гарячий пісок - ефективний засіб для чистки хутра бобра або видри. Розкладіть виріб на рівній поверхні, посипте піском, помасажуйте руками. Чистий пісок досипайте доти, поки вони не стане чистим.
Корисна порада
промоклий натуральне хутро струсіть і сушіть в розкладеному горизонтальному вигляді далеко від опалювальних приладів. Коли він висохне, розчешіть його спеціальним гребінцем.