Як відрізнити хвороби шлунка за симптомами.

Різними захворюваннями шлунка страждає майже три чверті населення Землі. Всі вони мають різні прояви, які виражаються болями різного характеру, нудотою, блювотою і іншими симптомами. Правильна оцінка цих симптомів дуже важлива, оскільки деякі хвороби вимагають надання людині невідкладної допомоги.
Інструкція
1
Коли уражається слизова оболонка стравоходу в результаті постійного потрапляння туди вмісту шлунка, у людини розвивається езофагіт. Першопричиною ж його зазвичай бувають якісь інші захворювання органів системи травлення - виразки, грижі, холецистит. Визначити езофагіт можна по самому головному симптому - печії (тільки в рідкісних випадках її немає). Печія з'являється після рясної їжі, вживання спиртних напоїв, кави, солодощів та куріння. Коли хворий лягає, печія посилюється, а після вживання ліків - антацидів (в тому числі і харчової соди) - зменшується.
2
Гастрит виникає при запаленні стінок (слизової оболонки) шлунка, а іноді й більш глибоких його шарів. Причинами цього захворювання можуть бути механічні пошкодження, розмноження деяких бактерій, прийняття яких-небудь палючих речовин (у тому числі алкоголю) і агресивних лікарських засобів. Іноді його також можуть викликати важкі захворювання інших органів або навіть стрес. Гастрит розвивається в різних формах і не завжди має яскраві клінічні прояви. Але все ж за деякими ознаками його легко впізнають. Це біль і відчуття печіння, нудота, блювання, часто з домішкою деякої кількості слизу і крові, а у важких випадках - кровотеча. Якщо гастрит гострий, одночасно починається біль і в роті, глотці і в стравоході.
3
Гострий біль у шлунку, відчуття наповненості і розпирання можуть бути і симптомами дуоденіту - запалення слизової дванадцятипалої кишки. Доповнюються ці прояви підвищеним слинотечею, нудотою і блювотою, мігрень, слабкістю і нездужанням, відсутністю апетиту. Мова хворого обкладений білим нальотом. А вище пупка прощупується ущільнення. На жаль, симптоми дуоденіту чимось нагадують виразку, гастрит, панкреатит або холецистит, тому виділити саме це захворювання без клінічного обстеження дуже складно.
4
Запалення підшлункової залози - панкреатит - теж може бути наслідком багатьох захворювань органів травлення (печінки, кишечника, шлунку), а також виразкової хвороби, холециститу, інфекцій і часто - алкоголізму. Розпізнати його можна по больового синдрому (біль «під ложечкою», що віддає в спину чи зліва в животі), різкого схудненню, мінливої дефекації - то запори, то рідкий стілець.
5
Дуже небезпечна для життя людини і виразкова хвороба шлунка. Вона проявляється чергуванням періодів загострень і ремісії. Її характерний симптом - пекучий біль у верхній частині очеревини, яка з'являється між прийомами їжі, на голодний шлунок. Дуже часто вона виникає вночі, і хворому доводиться приймати яку-небудь їжу або ліки, що нейтралізують дію соляної кислоти. Через півгодини після цього біль минає. Іноді напад виразкової хвороби супроводжують нудота і блювання, відчуття важкості після їжі, переповнення шлунка, зниження апетиту і внаслідок цього - маси тіла.
Зверніть увагу
Якщо вас або ваших рідних турбують ці симптоми, не прагніть «залікувати болячку» доморощеними засобами або ліками, купленими в аптеці практично навмання. Правильно визначити захворювання і призначити лікування може тільки фахівець.