Чому часто йде кров з носа. дуже часто йде з носа кров.

Згідно зі статистикою, з проблемою кровотеч з носа стикається кожен п'ятдесятий мешканець Землі. Подібне кровотеча є прямим сигналом того, що в роботі організму відбувся якийсь збій. Ігнорувати це явище, тим більше якщо воно часто трапляється, ні в якому разі не можна.
Так склалося, що людський ніс є одним з найбільш уразливих і беззахисних місць на обличчі. Він дуже чутливий, і це пов'язано з особливостями його анатомічної будови: виділяючись на обличчі, ніс змушений приймати на себе всі основні удари. Цей орган покритий широкою мережею найтонших капілярів, які легко пошкоджуються. Саме тому ніс дуже болісно реагує на будь-які зміни навколишнього середовища, фізичні нагрузкі.Кровотеченія з носа можуть бути наслідком патології, що виникла в порожнині, а також свідчити про різних захворюваннях в організме.Наіболее поширеною причиною частих носових кровотеч є підвищений артеріальний тиск, який розвивається на тлі гіпертонічної хвороби, при захворюваннях серця або нирок. У цьому випадку перед появою крові з носа починає боліти голова, з'являється запаморочення, шум у ушах.Повишенная кровоточивість може свідчити про наявність захворювань, які супроводжуються поганий згортанням крові: хвороби селезінки, печінки, крові. Також часті кровотечі з носа є проявом дистрофічних змін судинної сітки, її підвищеної проникності і вразливості. Багато інфекційні захворювання, в тому числі і вірусні, супроводжуються виділенням крові з носа.Разрушеніе кровоносних судин в порожнині носа може бути наслідком пухлинних процесів. Нерідко при обстеженні хворих, які скаржаться на часті носові кровотечі, лікарі виявляють як доброякісні (ангіоми, поліпи, папіломи), так і злоякісні (саркома і рак) новообразованія.В дитячому віці кровотечі з носа зовсім не рідкість внаслідок крихкості кровоносних судин у дитини. Найчастіше причиною появи крові з носа буває шкідлива звичка колупати пальцем у носі, а зовсім маленькі діти можуть пошкодити ніжну слизову, засовуючи в ніс іграшки. У дітей судини набагато більш чутливі до дії мікробних отрут, і кровотеча з носа може з'явитися при захворюванні на грип, коклюш, краснуху, кір.
З кровотечею з носа стикався практично кожен. Воно починається, коли в епітелії носової порожнини лопаються кровоносні капіляри. Іноді вид власної крові сильно лякає людину. Однак по-справжньому небезпечним носова кровотеча буває досить рідко. Так чому ж йде кров з носа ?
Інструкція
1
Механічне поврежденіеЕпітелій в носовій порожнині одношаровий і дуже тонкий. До того ж він пронизаний великою кількістю капілярів. Через забиття, надто сильного сморканія або іншого механічного впливу посудину в носі може лопнути. Саме механічне пошкодження є лідером причин носової кровотечі - понад 70% випадків. Взимку, через підвищену сухість повітря в приміщеннях, епітелій може полопатися при самому незначному пошкодженні. Тому медики рекомендують використовувати в квартирі спеціальні зволожувачі повітря. І ні в якому разі не травмувати епітелій.
2
Підвищена ламкість епітеліяПрічіной ламкості може бути нестача вітаміну С. Він необхідний для якісного синтезу колагену - білка, що підвищує еластичність сполучної тканини. Викривлення носової перегородки і хронічний нежить також можуть викликати кровотечі. Для усунення цих причин необхідно звернутися до отоларинголога. У деяких людей з народження дуже тонкі, ламкі і розташовані близько до поверхні капіляри. У такому випадку медики рекомендують коагуляцію (припікання). З віком однією з основних причин стоншування стінок судин стає атеросклероз.
3
Підвищений артеріальний або внутрішньочерепний давленіеСімптоми - шум у вухах, головний біль. Причини - стрес, втому, надмірні розумові навантаження, напруга, застуда, похилий вік. У цьому випадку те, що давить кров втекти, навіть добре, інакше може відбутися інсульт. Тому робити коагуляцію можна! Тиск слід нормалізувати, тоді і кровотечі припиняться самі собою.
Корисна порада
Людині з носовою кровотечею слід надати негайну допомогу. Посадіть його і попросіть нахилити голову вперед. Якщо кров не зупиняється сама - вставте в ніздрю ватний тампон, змочений перекисом водню. Не можна - закидати голову, лягати, сякатися. Якщо кровотеча продовжується довше 15 хвилин - викликайте швидку допомогу.