Як визначити артрит суглобів.

Запальний процес, що розвивається в суглобах, може вразити практично будь-яке з'єднання кісток між собою, з числа наявних в організмі. Причинами артриту можуть ставати інфекції, проникаючі в організм із зовнішнього середовища або вогнищ хронічного інфекційно-запального процесу в організмі, порушення обміну речовин, аутоімунні процеси, часто виникають травми.
Інструкція
1
Найчастіше, хворі артритом скаржаться на появу в уражених суглобах болів, які частіше виникають після періоду тривалої нерухомості, наприклад, після нічного сну.
2
Болі супроводжуються порушенням руху в запаленій суглобі. Поява цього симптому можна пояснити, з одного боку, розвитком набряку тканин, оточуючих суглоб, з іншого - скупченням збільшеної кількості внутрішньосуглобової рідини в порожнині зчленування. Внаслідок цього виникає набряк суглоба, помітний неозброєним оком, часом досягає ступеня помітною Дефигурация (вираженого зміни форми суглоба).
3
Уражені суглоби стають гарячими на дотик, часто шкіра над ними червоніє, а при різко вираженому процесі - шкірний покрив може набувати синювато-багряний відтінок.
4
Часто, запальні явища в суглобах виникають через 10-14 днів після перенесеного запального процесу у верхніх дихальних шляхах (найчастіше, артрит розвивається після перенесеної ангіни). В деяких випадках, артрити виникають при масивному розпаді тканин в організмі, наприклад, після обширних опіків або при руйнуванні пухлин.
5
Обмінно-дистрофічні артрити розвиваються повільно і в кінцевій стадії свого розвитку призводять до виникнення грубих деформацій в суглобах, які значно ускладнюють можливість пацієнтів самостійно пересуватися і обслуговувати себе.
6
Призначення лікування в разі запального процесу швидко призводить до зворотного розвитку всіх симптомів і відновленню порушеної рухливості, тоді як обмінно-дистрофічні ураження суглобів лікуванню, особливо в запущених випадках, піддаються з великими труднощами.
7
Запальний (інфекційний) артрит часто супроводжується симптомами інтоксикації організму і, в переважній більшості випадків, одночасно з розвитком суглобового ураження розвивається ураження серцевого м'яза або клапанів серця, що призводить до формування набутих вад серця. Обмінно-дистрофічні артрити зазвичай вражають тільки кістково-суглобову систему, не зачіпаючи систему органів кровообігу.