Як визначити симптоми атеросклерозу судин.

Атеросклероз супроводжується звуженням просвіту судин, порушенням їх прохідності, втратою еластичності стінок, утрудненням в харчуванні органів і тканин. Залежно від того, які з судин вражені, симптоми виражаються в порушенні функціонування окремих органів.
Інструкція
1
Якщо вас турбують напади стенокардії, а результати обстеження серця показали ймовірний ризик виникнення інфаркту міокарда, то це може бути симптомом атеросклерозу серцевих судин. Також характерним симптомом є поява різких болів за грудиною, які виникають після фізичного навантаження або перенесеного емоційного напруження.
2
Часті головні болі, погіршення пам'яті, запаморочення, зниження концентрації та уваги є симптомами атеросклерозу судин головного мозку. Виражені розлади розумової діяльності, зміни в психіці, порушення мови і свідомості, втрата чутливості - такі симптоми атеросклерозу передують інсультів та паралічів.
3
Проблеми з нирками, болі в спині і поясниці, сеча брудно-червоного кольору, гіпертонія можуть бути симптомами атеросклерозу ниркових артерій. Всі ці зміни відбуваються поступово, і порушення функцій органів може тривати кілька років.
4
Якщо ви відчуваєте оніміння ніг, втрачаєте чутливість, ваші ноги стають холодними, синюшно-блідими, вас турбують болі та муки після тривалої ходьби, то вас слід здати аналіз на визначення рівня холестерину. Такі ж симптоми характерні для атеросклерозу вен верхніх кінцівок (який зустрічається значно рідше) - оніміння рук, болю, тремтіння пальців і кистей.
5
Атеросклероз грудної та черевної аорти має різні симптоми. У першому випадку слід звернути увагу на печіння і біль в області грудей, підвищення тиску, утруднення при ковтанні, раннє старіння і поява сивини. Атеросклероз черевної аорти проявляється порушенням травлення у вигляді появи запорів, проносу, тупих болів під час прийому їжі.
6
Якщо ваш зір порушилося - ви фіксуєте пляма перед очима, відчуваєте випадання поля зору, то це може бути ознакою атеросклерозу артерій очного дна.
7
Різкі болі в кишечнику, порушення його функціонування аж до зникнення перистальтики, що триває кілька днів і супроводжується вираженою слабкістю, появою холодного поту - такий стан характерно для атеросклерозу артерій кишечника, передує ішемії і некрозу органу.