Як профілактувати атеросклероз судин.

Атеросклероз судин вважається найбільш поширеним захворюванням серцево-судинної системи. Він починається з пошкодження внутрішньої оболонки артерії, куди згодом можуть проникати холестерин ліпопротеїнів низької щільності і клітини крові. В результаті на стінках артерії виникають нерівності і потовщення. Кровотік по таким судинах знижується, а то і зовсім може припинитися. Від нестачі кисню і поживних речовин функції відповідних органів порушуються і розвиваються серйозні захворювання.
Інструкція
1
Для зниження факторів ризику захворювання необхідно вживати такі заходи профілактики. По-перше, важливо дотримуватися дієти. Обмежте вживання продуктів, що містять високий рівень холестерину: сала, жирного м'яса, цільного молока, жирних молочних продуктів, риб'ячої ікри, яєчного жовтка, нирок і печінки. Добова норма холестерину не повинна перевищувати 200-300 мг.В раціоні харчування слід збільшити кількість високобілкових продуктів (квасолі, бобів, риби, яєчного білка), фруктових, овочевих і злакових волокон, особливо клітковини, рослинного масла і складних вуглеводів.
2
При профілактиці атеросклерозу судин, крім спостереження за рівнем холестерину, бажано знати вміст у крові тригліцеринів і холестерину ліпопротеїнів високої щільності. Їх рівень може бути виміряний за допомогою біохімічного аналізу крові. Важливим вважається позичена в нормі артеріального тиску.
3
Відмовтеся від куріння. Цей спосіб є одним з найбільш ефективних методів профілактики захворювання.
4
Нерідко причиною розвитку атеросклерозу судин стає цукровий діабет. Тому необхідно регулярно перевіряти вміст цукру в крові. У разі збільшення рівня глюкози натще більше 120 мг/дл (або 6,6 ммоль/л), зробіть тест на переносимість глюкози (тест з цукровим навантаженням).
5
По можливості, уникайте конфліктних ситуацій і стресів. За погодженням з лікуючим лікарем можна попити заспокійливі препарати. Підвищує стресостійкість організму і фізична культура. Такі заняття поліпшують біохімічний склад і фізичні властивості крові, знижують нервову напругу, відновлюють кровообіг, перешкоджають утворенню тромбів, розвитку цукрового діабету, ожиріння і гіпертонії.
Корисна порада
Використання нових способів профілактики і лікування атеросклерозу судин, наведених в кінці минулого століття, в економічно розвинених країнах привело до зменшення смертності від ішемічної хвороби серця та інсульту на 50-55%. Такі цифри, в основному, пояснюються поліпшенням способу життя (зниженням стресу, заняттями спортом і відмовою від куріння), харчування та ефективною терапією артеріальної гіпертонії.