Як виростити кімнатну пальму.

На сьогоднішній день, квітникарі-аматори за своїм бажанням і перевагам можуть відшукати навіть самі екзотичні види рослин, які раніше навряд чи були настільки доступними. Яскравий приклад - кімнатні пальми, відповідний сорт яких можна вибрати, як для великого приміщення, так і для маленького.
Інструкція
1
Вибирайте рослина не за його зовнішніми характеристиками, а по тому, які умови ви зможете йому забезпечити. Для нормального розвитку, пальмі необхідне правильне співвідношення тепла і світла, вологості повітря і добрив. Одна з основних проблем при цьому - низька температура. Саме її більша частина пальм і не виносить, тому подумайте, чи зможете ви зігрівати улюбленицю штучним способом або ж віддасте перевагу тим, які є більш холодостійких, наприклад, як Кентія і Парлор.
2
Чи не ставте пальму в тих місцях, де вона перебуватиме на протязі, так як навіть найменший з них може стати причиною захворювання рослини або його загибелі. Також не варто розташовувати рослину і в місцях постійного руху, якщо його будуть постійно зачіпати - воно від цього теж може загинути.
3
У зимовий період пальмам варто забезпечити обігріте і досить освітлене приміщення. Однак є й такі сорти, наприклад, як Вашингтонія, які дуже примхливі до умов приміщень в зимовий період. Їм необхідно багато світла. А так як взимку повітря в приміщеннях пересушений - необхідно постійно зволожувати його.
4
Що стосується режиму поливів, вам необхідно стежити, щоб грунт в горщику постійно була трохи зволоженою. При цьому використовувати для поливу воду холодніше кімнатної температури - категорично заборонено. Регулярно удобрюйте пальму. По можливості, варто віддавати перевагу спеціально призначеним для цього добривам, в яких містяться всі необхідні поживні речовини. В тому числі, марганець і калій.
5
Як правило, більша частина пальм - це рослини, стійкі до захворювань і шкідників. Однак деякі ознаки можуть свідчити про те, що ви неправильно доглядаєте за рослиною. Так, якщо його листя жовтіє або стають коричневими - причина може критися в тому, що полив був надмірно рясним або недостатнім, ви занадто довго тримали пальму під прямими сонячними променями, в надлишку вносили мінеральні речовини, або ж в приміщенні занадто сухе повітря. У такому випадку, коли пошкоджені листя повністю засохнуть, їх вам потрібно буде обрізати. Однак при цьому намагайтеся не зачіпати здорові тканини, а видаляючи лист цілком - неодмінно залишайте держак.