Як годувати домашню черепаху.

Практично будь-який вид сухопутних і прісноводних черепах годен для утримання в домашніх умовах. За винятком гігантських видів, звичайно. Найпопулярнішими в Росії і на Україні є черепахи болотна, середньоазіатська, червоновуха і трионикс китайський.
Інструкція
1
Врахуйте, що болотна черепаха - прісноводний хижий вид. Годуєте особина до двох років, а також вагітну самку, один раз в день. Дорослих черепах годують два або три рази на тиждень.
2
Давайте в їжу болотяної черепахи дрібну рибу, комах, молюсків. З великим задоволенням вона також поїдає м'ясо, жаб або дрібних вужів. Не давайте фарш, через нього може сильно псується вода.
3
Привчіть свою черепаху брати м'ясо безпосередньо з пінцета. Вона робить це, витягаючи голову з води, або на березі. Намагайтеся годувати в один і той же час, тоді ваш вихованець звикне до певного режиму харчування і стане впізнавати вас.
4
Сухопутний середньоазійську (вона ж степова або російська) черепаху годуєте різноманітною їжею рослинного походження. Давайте їй велику кількість зелені, фруктів, ягід і овочів. Наріжте дрібно корм і залишайте його на блюдце або в невеликій мисці, не годуйте вихованця з рук. Молодих особин годують щодня, дорослих - через день. Кількість корму має дорівнювати за розміром половині панцира.
5
Пам'ятайте, що давати м'ясо, молоко, хліб, рибу, собачий або котячий корм цьому виду черепах можна. Додавайте в раціон вітаміни і мінеральні речовини один раз на тиждень. Водою поїти не потрібно. Але влаштовуйте їй раз в тиждень банний день.
6
Красноухая черепаха, так само як і болотна, є прісноводними і хижими видом. Раціон теж приблизно однаковий.
7
Годуйте молодих особин кожен день, дорослих два або три рази на тиждень. Кількість корму не повинно перевищувати двох-трьох шматочків по 1 см3 для малюків і 2 см3 для дорослих особин. Давайте тільки сирої корм, він повинен бути кімнатної температури.
8
Додавайте в раціон рослинний корм, коли черепаха підросте. Основний корм для красноухой черепахи - риба. Балуйте свого вихованця живою рибою невеликого розміру. Її можна просто запустити у водойму, де живе черепаха. Періодично давайте кальціесодержащіе вітаміни й підгодівлі.
9
трионикс китайський - це водний, дуже агресивний вид. Занесений до «Червоної книги». Годуєте таку черепаху тільки живий і сирою їжею. Раціон повинен містити рибу, комах, черв'яків, новонароджених мишей, а також свинину або яловиче серце. З рослинної їжі давайте салат і капусту. Періодичність годування така ж, як і у болотного виду.