Як прати кольорові речі.

Як правило, кожна прання починається з сортування білизни на світле, темне і кольорове. При цьому для кожного виду існують як загальні правила і рекомендації, так і індивідуальні. Прання кольорових речей також вимагає особливого підходу.
Інструкція
1
Намагайтеся використовувати м'яку воду при пранні кольорових речей. Щоб дізнатися рівень жорсткості в стакан гарячої води натріть 1 столову ложку звичайного туалетного мила. Якщо воно розчиниться швидко, не залишивши осаду, вважайте що у вас м'яка вода. Якщо на поверхні склянки залишається плівка - вода жорстка. Пом'якшити її можна, застосувавши гліцерин або соду (досить 2 столових ложки на склянку води). Отриманий розчин додайте у воду.
2
Кольорові шкарпетки, гольфи або колготи перед пранням замочіть в спеціальному розчині. Для його приготування вам потрібно 2 столових ложки борної кислоти, 1 склянку теплої води. Дані інгредієнти перемішайте і дайте настоятися протягом 40-60 хвилин.
3
Сильно забруднені кольорові тканини (спец. Одяг та ін.) Необхідно попередньо замочити. Для цього 3 столових ложки господарського мила розведіть в 1 літрі крутого окропу. У остиглий мильний розчин додайте чайну ложку соди і 200 мл гасу. Даною сумішшю ретельно натріть забруднені ділянки і залиште на 6-8 годин. Після цього виперіть речі в теплій воді з додаванням звичайного прального порошку.
4
Бавовняні кольорові тканини попередньо замочіть в трохи підсоленій воді протягом 20-30 хвилин (з розрахунку на 1 літр води 3 столових ложки кухонної солі).
5
Льняні кольорові речі періть в мильному розчині з додаванням оцту. Після цього сполосніть їх в прохолодній воді. В даному випадку оцет додається для того, щоб колір не линяє.
6
Також запам'ятайте, що кольорові речі краще прати вручну. При цьому рекомендовано використовувати спеціальний порошок для кольорових тканин, який можна придбати в спеціалізованому магазині або у відділі побутової хімії. При пранні речей обов'язково використовуйте гумові рукавички, адже турботу про шкіру рук ніхто не відміняв.