Як промивати ніс.

Величезна кількість повітря, в якому містяться пилові частинки алергенів і вірусів, проходить щодня через ніс. Слизова носа часом не справляється з цією функцією і дає збій, з'являється нежить. Щоб прочистити ніс від скопилася слизу рекомендується промивати ніс спеціальними розчинами.

Вам знадобиться

- спринцівка або кружка Есмарха; - розчин для промивання.

Інструкція
1
Перш ніж приступати до промивання порожнини носа, необхідно підготувати відповідний розчин. Його можна придбати в аптеці, який зроблений на основі ізотонічної морської води або приготувати в домашніх умовах. Для цього достатньо розвести п'ятнадцять грамів кухонної або морської солі в літрі теплої кип'яченої води. Можна також використовувати негазовану мінеральну воду, трав'яні настої (ромашки або шавлії), або фізрозчин.
2
Промивання можливо тільки в разі вільної прохідності носових ходів. Якщо дихання утруднене, тоді за 15 хвилин до виконання процедури промивання рекомендується закапати судинозвужувальні краплі в кожний носовий прохід. Промивання найзручніше проводити у ванній кімнаті.
3
Прокип'ятіть спринцівку або кухоль Есмарха з м'яким наконечником і наберіть в неї приготовлений розчин. Нахиліть голову над ванною і вставте наконечник спринцівки в одну ніздрю, рот при цьому повинен залишатися трохи відкритим. Це потрібно для того, щоб не захлинутися водою, що стікає в носоглотку. Натисніть на гумову грушу і влийте розчин в одну ніздрю, набагато ефективніше промивання пружною струменем.
4
Потім таким же чином промивається другу ніздрю. Голову під час процедури не рекомендується піднімати, вода витікатиме через другу ніздрю і рот. Не бажано сякатися різко, обережно видуйте залишки рідини і слиз спочатку з однієї ніздрі, потім з іншою. Звичайно, процедура не з приємних, але незабаром ви переконаєтеся, наскільки вона ефективна. Ніс після промивання очиститься і стане легко дихати.
Зверніть увагу

Перед тим як застосовувати той чи інший розчин для промивання носа, рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Корисні поради

Якщо вам призначена лікувальна мазь або спеціальні краплі, вони будуть діяти набагато ефективніше саме після промивання носових пазух.