Як організувати своє харчування для збереження здоров'я.

Правильне харчування відіграє одну з ключових ролей для збереження міцного здоров'я. На жаль, лише небагато знають основні правила харчування. Проходження їм позитивно впливає на стан організму.
Інструкція
1
Дотримуйтеся збалансованого харчування. Що б не радили різні популярні дієти, організм повинен отримувати достатню кількість вуглеводів, білків і жирів. Оптимальним вважається вживання білків - до 80 г, жирів - близько 90 г, а вуглеводів - близько 400 г. Також потрібно бути уважним до того, щоб організм отримував необхідні вітаміни в повному обсязі.
2
Не нехтуйте прийомами їжі. Пам'ятайте, що важливо повноцінно снідати, своєчасно обідати і не забувати про вечерю. Поширена думка, що краще взагалі не вечеряти помилково - в ідеалі вечірній прийом їжі повинен бути легким і складатися з білків.
3
Не забувайте про воду. Вона грає ключову роль у здоровому харчуванні. Але це не означає, що її можна пити безконтрольно. Добре мати звичку випивати близько 2-х літрів на день. Недолік рідини в організмі призводить до головних болів, непритомності і навіть галюцинацій.
4
Відмовтеся від шкідливої їжі. До неї можна віднести жирне, копчене, консервоване, кава і чай, газовані напої, майонез і солодощі. Звичайно, повністю виключити їх не вийти, але спробуйте звести до мінімуму споживання шкідливої їжі.
5
Слідкуйте за температурою. Вживання занадто гарячої або холодної їжі руйнує зубну емаль і погіршує здатність шлунка перетравлювати їжу. Тому температура їжі повинна бути оптимальною.
6
Правильно готуйте. Найкраще їсти сирі продукти без термічної обробки. Але якщо вона необхідна, то віддайте перевагу варити їжу, а не смажити її - так в ній збережеться більше корисних речовин. Також візьміть за правило готувати їжу на один раз і безпосередньо перед вживанням. Так ви уникнете непотрібного розігрівання продуктів, яке руйнує в них поживні елементи.
7
Дотримуйтесь порядок. Він потрібний не тільки при плануванні часу прийому їжі. Дуже важливо їсти продукти за наступною схемою: спочатку сирі, а потім оброблені, спочатку жирні продукти, а потім тверді, солодке - перед їжею, а гостре і алкоголь - після.
8
Не переїдайте. Потрібно йти з-за столу трохи голодним, бо сигнал в мозок про те, що організм наситився, надходить лише через 20 хвилин після їди.