Як визначити натуральність каменів.

Купуючи вироби з каменів, ви ризикуєте стати жертвою шахраїв. Заповзятливі люди підробляли камені протягом століть, пропонуючи своїм клієнтам дешеві фальшивки під виглядом унікальних і дуже дорогих виробів.
Інструкція
1
Обов'язково просіть продавця пред'явити сертифікати і цікавтеся, звідки вони привозять свій товар. Нерідко не надто досвідчені продавці видають себе, стверджуючи, наприклад, ніби виставлений на вітрині бурштин виготовлений у Франції. Явна брехня - це хороший привід пошукати вироби з каменю в іншому магазині.
2
Перш, ніж відправитися за покупкою, вирішіть, який саме камінь вас цікавить, і знайдіть достовірну інформацію про те, як перевірити його справжність. У світі існує величезна кількість різноманітних каменів, і кожен з них потрібно перевіряти особливим способом.
3
Якщо ви хочете купити виріб з авантюрина, то вам варто врахувати, що цей камінь зустрічається вкрай рідко, зате його імітацій дуже багато. Фальшивий авантюрин найчастіше має сильний блиск і велика кількість блискіток і різноманітних вкраплень правильної форми. У справжньому ж авантюрин розглянути блискітки та луска дуже важко.
4
Купуючи бірюзу, зважте камінь на долоні. Якщо він дуже легкий - значить, вам пропонують звичайний пластик. Розгляньте камінь через лупу: в ньому не повинно бути газових бульбашок. Однак навіть якщо ви не виявили зовнішніх відмінностей каменю від справжньої бірюзи, це ще не означає, що ви не купуєте підробку. Справа в тому, що існують дуже складні технології виготовлення фальшивої бірюзи, і відрізнити виготовлені за ним підробки під силу тільки професіоналові, що має в своєму розпорядженні лабораторію.
5
Щоб перевірити справжність аметисту, покладіть його в посудину з водою. Справжній камінь стане блідіше по краях, зовнішній вигляд підробки не зміниться. Крім того, аметист дуже міцний і може подряпати скло. Якщо ж скло само дряпає камінь, значить, перед вами підробка.
6
Якщо вам потрібно переконатися в натуральності гірського кришталю, притисніть камінь в щоці. Скляна підробка дуже швидко стане теплою, справжній же камінь нагріватиметься набагато повільніше.
Як і з іншими коштовними і напівкоштовними каменями, гостро стоїть питання про те, як відрізнити, справжній аметист пропонується або підробка. Аметист - популярний камінь і підробка його поширена.
Інструкція
1
Природний відтінок аметиста - фіолетовий, бузковий, ліловий, ступінь насиченості кольору буває сама різна. Висока твердість аметисту, тому на пробу можна спробувати подряпати його сталевим предметом. На підробці швидше за все вийде залишити подряпини, на натуральному камені - ні. Синтетичний аметист таким методом не відрізниш, його твердість теж дуже висока. Можна спробувати відрізнити за кольором: дуже насичена і рівномірна забарвлення рідко зустрічається в природі і тому насторожує. Прозорість так само може служити показником, натуральні аметисти не володіють глибокою і рівномірної ступенем прозорості. Нерідко за аметист через незнання чи з конкретним умислом намагаються видати кристали флюориту, дійсно на нього дуже схожі. Відрізнити їх один від одного в умовах магазина практично неможливо. Від скла і тим більше акрилу аметист відрізняється значною вагою.
2
Можна відрізнити натуральний аметист від вирощеного штучно за допомогою води. Опустивши в стакан з водою натуральний аметист, можна спостерігати знебарвлення каменю по контуру, тоді як штучний камінь знебарвлений не буде. У натурального аметисту погана теплопровідність, і для того, щоб зігріти цей камінь, потрібно більше, ніж зазвичай, часу. Особливо добре порівнювати два каменю, один з яких абсолютно точно визначений як натуральний або ж синтетичний. Хороші результати дає ультрафіолетове випромінювання. Синтетичний камінь в його променях знебарвлюється ділянками, натуральний же повністю. За своєю структурою натуральний природний аметист завжди дуже неоднорідний. У ньому присутні рідинні, газо-рідинні включення, мікротріщини, микротрубочки. Синтетичні камені при збільшенні в лупу виглядають ідеально рівними.
3
Той факт, що природний аметист ніколи не буває забарвлений рівномірно, тому що складається з кристалів, які мають різне забарвлення. Поділ на зони між цими кристалами зазвичай дуже добре видно під мікроскопом. У тому випадку, якщо камінь дуже світлий і поділ видно не дуже добре, можна побачити його, включивши режим інверсії (негатива). Якщо ж зональність не проглядається ні одним із способів, розглянутий камінь швидше за все має синтетичну природу. Розглядати під мікроскопом камінь в оправі теж можливо, але з деякими умовами. Потрібен буде точнонаправленний зовнішній джерело світла, але і він не допоможе підсвітити камінь, прибраний в оправу наглухо.