Як привчити немовляти до режиму.

Привчати немовляти до режиму можна, тільки навчившись розуміти і задовольняти його потреби, які у новонародженого малюка ще не налаштовані на певний ритм. Зрозуміти крихітку вам допоможе постійне спілкування з ним.
Інструкція
1
Важливими потребами немовляти є годування, неспання і сон. Постарайтеся задовольняти їх в період новонародженості таким чином, щоб крихітка зрозумів, що їсти, спати і не спати - дуже приємно. І якщо дійсно у вас вийде зробити саме так, то ви зумієте запобігти багато проблем поведінки малюка в перший рік життя.
2
Доглядаючи за малюком, намагайтеся вгадувати його потреби до того як він застосує своє останнє засіб - плач, щоб повідомити про те, що йому потрібно вашу увагу. Звичайно, спочатку важко визначити, що саме потрібно малюкові: він хоче поїсти або попити, йому боляче або він не може заснути. Вирішити будь-яку з цих проблем дуже просто, приклавши малюка до грудей, не дотримуючись розклад і час годування. Так встановлюється ваш емоційний контакт з малюком, у крихти формується відчуття, що мама повністю його приймає.
3
Підлаштовуйтеся під малюка: період життя по режиму прийде трохи пізніше. А спочатку, вивчаючи час неспання, сну і годування крохи, ви побачите, що малюк сам допоможе встановити потрібне йому розклад. У період дитинства вашим завданням буде коригувати встановлений ним режим мінливими потребами дитини. Не забувайте, що з кожним тижнем потреби крохи змінюються по якісному або кількісному параметрам, але їх сутність залишається колишньою. Намагайтеся зрозуміти суть змін і включити це в розпорядок крихти, злегка оновивши його. Наприклад, у міру його дорослішання здійснювати триваліші прогулянки, більше часу приділяти бодрствованию, іграм для розвитку малюка і т.п.
4
Під час годування малюка не відволікайтеся ні на що інше, щоб цей процес закріпився у свідомості крихти як приємне відчуття: не тільки задовольняв відчуття голоду, але і залишав позитивні емоції.
5
Малюк може бути спокійний тільки тоді, коли відчуває, що мама десь поруч, що вона точно знає, що йому потрібно, і задовольнить його потребу. Поки подібна закономірність не повторитися кілька разів, малюк буде турбуватися. Тому й сон крохи буде спокійним, тільки якщо мама буде поруч. Немовлята почувають стиль і ритм руху, звуки і запах мами. Якщо ви спите разом, то крихітці достатньо вашого дихання і запаху. Якщо вночі малюк спить в іншій кімнаті, то він буде постійно прокидатися, щоб перевірити, де його мама. Тому поставте його ліжечко поряд з вашою, тоді малюк буде спати, прокидаючись тільки на годування, а вранці прокинеться веселим і відпочилим.
Здоровий, міцний і тривалий сон дитини в нічний час - мрія більшості батьків. Тому привчити малюка спати по ночами, дотримуючись постійний режим день за днем, слід ще в грудному віці.
Інструкція
1
Дотримуйтесь добовий режим, починаючи з перших днів життя дитини . У перші тижні немовлята сплять більшу частину доби. Прокидаються вони часто, як правило тоді, коли хочуть їсти, коли прийшов час поміняти пелюшку або коли відчувають будь-які неприємні почуття - холод, болі в животику і ін. Також дитина може прокинутися від рухів власних рук і ніг, від різких гучних звуків, від зміни звукового фону (наприклад, при включенні або виключенні телевізора або радіо).
2
Пам'ятайте, що в перші місяці життя сон дитини може бути неспокійним, але саме в цей час варто привчати його до нічному тривалого сну.
3
Виробляйте у малюка рефлекс «засипання», здійснюючи один і той же щовечірній ритуал перед сном. Нехай в нього входять купання, гігієнічні процедури, легкий масаж, сповивання, годування. При цьому в кімнаті повинен горіти нічник, а не верхнє світло. Говоріть в цей час тихіше звичайного, можна співати і заколисувати малюка. Попросіть рідних збавити звук телевізора.
4
Перед тим як укладати дитини на ніч, подбайте про те, щоб нічого не завдавало йому почуття дискомфорту - він відригнув повітря після годування, справив свої природні потреби.
5
Якщо малюк спить неспокійно, сповивайте його на ніч з ручками, щоб рухи власних кінцівок не будили його навіть під час неміцного сну. Якщо в кімнаті жарко, чи не кутайте дитини . Якщо ж прохолодно, то подбайте про те, щоб він не замерз - укрийте його ковдрою, закріпивши його кінці спеціальними власниками, щоб воно не сповзала.
6
Приготуйте з вечора всі речі, які можуть знадобитися вам серед ночі. Нехай будуть поруч вологі серветки, а на сповивальному столі вже лежить чиста пелюшка, щоб швидко переодягнути малюка, якщо він прокинеться мокрим або брудним.
7
Не розмовляйте з дитиною під час нічних годувань, без коду кімнаті верхнє світло. Нехай годування і сповивання проходять при світлі каганця. Після цих процедур необхідно відразу ж укласти дитини .
8
Укладайте малюка спати в один і той же час щодня. Так у нього сформується режим, який забезпечить тривалий і міцний нічний сон.