Як ремонтувати меблі.

Практично всі поломки меблів можна умовно розділити на чотири групи: руйнування або ослаблення шипових з'єднань, пошкодження облицювальних покриттів, пошкодження лакових покриттів і вихід з стоячи окремих деталей або фурнітури. Деякі з них, наприклад, серйозні дефекти лакового покриття, можуть бути усунуті тільки в умовах професійних майстерень. Інші цілком можуть бути ліквідовані в домашніх умовах. Як же відремонтувати меблі?
Інструкція
1
Перед тим як починати ремонт будь-якого столярного вироби, необхідно його розібрати. Демонтуйте крихкі і б'ються частини меблів - скляні полки, дзеркала і т.п. Витягніть всі ящики. Для викручування щільно сидять шурупів рекомендується використовувати гас - це спростить демонтаж. В меблів щитової конструкції необхідно відкрутити стяжки і зняти щити задньої і бічних стінок, а також перегородок.
2
Реставрацію будь меблів необхідно починати з забивання тріщин. Для невеликих тріщин використовують склад, приготований з суміші столярного клею, оліфи і крейди. Великі тріщини реставрують за допомогою вставок з шпони або деревини. Місце вставки необхідно ретельно зачистити рубанком або стамескою.
3
Слід знати, що деталі меблів, уражені шашелем - жуком-шкідником, що живуть в деревині - вимагають негайного ремонта.Подготовьте розчин гасу і скипидару в співвідношенні 1: 3. Акуратно введіть його в отвори, зроблені жуком. Ретельно замажте «вхід» воском чи парафіном. Уважно огляньте меблі - якщо ви виявили сліди гниття на будь-яких її деталях, то ці елементи доведеться повністю замінити. Все облицювання поверхні меблів, зіпсовані шашелем, слід облицювати повторно.
4
При відставанні облицювального шпону від основи та освіті опуклості необхідно зробити невеликий надріз за напрямком волокон. Даний розріз повинен проводитися під кутом в 40 градусів. Введіть клей під шпон і осадіть облицювання за допомогою молотка або гарячого утюга.Поврежденія великих ділянок облицювальної поверхні реставруються за допомогою вставок з шпони, едентічного за напрямком волокон та структурою.
5
При розбуханні рухливих деталей меблів необхідно їх демонтувати і ретельно посушити. Обробіть висушені елементи рубанком для додання їм потрібного розміру. Якщо двері меблів стали погано відкриватися і закриватися, простругані їх кромки в місцях, що перешкоджають плавному руху.
6
Якщо в меблів рамкової конструкції розхиталося шипове з'єднання, то необхідно витягти шип з гнізда і ретельно зачистити його від старого клею. Підберіть відповідний за розміром шматок шпони. Зберіть з'єднання, ущільнивши його вставкою.