Як розрахувати час руху. розрахувати час у дорозі пішки.

Часто людям потрібно дізнатися, скільки часу знадобиться на переїзд з одного місця в інше. Це може бути поїздка як в іншу частину міста, так і в іншу країну. Розберемося, як це зробити.
Вам знадобиться
  • - карта;
  • - довідник автомобільних доріг;
  • - GoogleMaps;
  • - GPS навігатор.
Інструкція
1
Перед тим як розрахувати час руху, визначте відстань до пункту призначення за допомогою програми Google - Планета Земля (GoogleMaps). C допомогою інструменту "лінійка" прокладете маршрут - отримаєте точну відстань до кінцевої точки. Цю величину прийнято позначати буквою s. Крім GoogleMaps відстань можна розрахувати по карті або за допомогою довідника автомобільних доріг.
2
Дізнайтеся середню швидкість переміщення v. Ця величина залежить від того, яким чином ви плануєте пересуватися. Наприклад, середня швидкість переміщення на автомобілі по місту - 40-60 км/ч, за містом - 90-120 км/ч. Якщо ви ходите пішки, то прийміть швидкість руху рівної 4-6 км/ч, або близько 1.5 м/с.
3
Коли шлях і швидкість знайдені, можете приступати до розрахунку часу руху. Для цього скористайтеся формулою: t = s/v, де t - шуканий час, а s і v - знайдені вище величини.
4
Варто зауважити, що перед розподілом розмірність величин треба привести до одних одиницям виміру. Якщо шлях у вас в метрах, то швидкість беріть в метрах в секунду. І навпаки, якщо відомий шлях в кілометрах, то і швидкість візьміть в кілометрах в годину. У першому випадку вийде час в секундах, а в другому - у годинах. Для прикладу знайдемо час руху, якщо відомо відстань між будинками двох знайомих: s = 2500 метрів, при цьому автомобіль їде від одного будинку до іншого по провулках зі швидкістю v = 36 км/ч. Для початку переведіть швидкість в м/с: 36/3,6 = 10 м/с. Проведіть розрахунки за формулою: t = s/v = 2500/10 = 250 секунд. Як бачимо, час у дорозі виходить трохи більше 4 хвилин.
5
Як бачите, такий спосіб досить складний, та й точність його не надто висока, так як швидкість береться «на око». Але якщо у вас є GPS навігатор (як окремий пристрій або вбудована функція в телефон), то можна значно підвищити точність розрахунків.
6
Візьміть GPS пристрій, задайте на карті маршрут. Програма відразу ж прокладе шлях прямування і відобразить його на карті, позначивши відстань. Почніть пересуватися по маршруту - пішки або на транспорті. Навігатор проаналізує швидкість вашого руху і автоматично розрахує планований час шляху. По завершенні вашої подорожі перейдіть в розділ сумарною інформації та подивіться точний час, які ви витратили на рух.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rb2x54hRqjQ
Корисна порада
Для визначення часу руху скористайтеся спеціальним веб-калькулятором, який пропонують багато транспортні сайти.
Щоб не відчувати себе винуватим, з'ївши зайвий шматочок піци, або не страждати, насилу застібаючи улюблені джинси, досить просто регулярно вести підрахунок надходять в організм калорій. Коли кількість вступників калорій дорівнюватиме кількості витрачених, вашій фігурі ніщо не загрожуватиме. Інформація про калорійність харчових продуктів легко доступна, а ось порахувати витрату буває складно.
Інструкція
1
Розрахуйте свій базовий рівень метаболізму (BMR - basal methabolic rate). Це та кількість калорій, яку ваш організм витрачає на підтримку найпростішої життєдіяльності: дихання, кровообіг, травлення.
2
Помножте свою вагу в кілограмах на 13,7, це число А. Помножте своє зростання в сантиметрах на 5, це число В. Вік в роках помножте на 6,8, це число С. До числа А додайте число В . З отриманої суми відніміть число С. До залишку додайте 66. Це і є те кількість кілокалорій, яку ви витрачаєте, просто лежачи на дивані.
3
Так як ви не проводите весь свій час без руху, потрібно BMR помножити на коефіцієнт фізичної активності. Якщо ви взагалі не займаєтеся спортом, у вас сидяча робота в офісі, а вечора ви проводите перед телевізором, помножте базовий рівень метаболізму на 1,2.
4
Якщо хоча б 1-2 рази на тиждень ви отримуєте легку фізичне навантаження, наприклад відвідуєте концерти або прогулюєтеся пішки до зупинки громадського транспорту, множте свій BMR на 1,375.
5
Помножте свій базовий рівень метаболізму на 1,55, якщо ви три рази на тиждень відвідуєте спортзал, але не надто там усердствуете, або на 1,725, якщо ваші заняття спортом проходять інтенсивно і кожен день.
6
У випадку, якщо ви працюєте портовим вантажником або серйозно надривається в тренажерному залі, множте базовий рівень на 1,9.
7
Щоб зберегти наявний вага тіла, необхідно споживати в середньому стільки ж кілокалорій, скільки ви витрачаєте. Не обов'язково вести підрахунок з точністю до 1 калорії. Досить утримувати свій денний раціон в «зеленому коридорі» плюс-мінус 200 кілокалорій від вашого базового рівня метаболізму, помноженого на коефіцієнт фізичної активності.
8
Якщо ви трохи перевищили свій норматив споживаних калорій, не турбуйтеся, ви можете на наступний день з'їсти трохи менше або провести день більш активно. Але зробити це необхідно протягом найближчих днів. Якщо перевищувати раціон харчування кожен день по чуть-чуть, дуже скоро відкладення жиру стануть помітні.
Зверніть увагу
Фахівці НДІ харчування РАМН рекомендують змінювати калорійність раціону не більше ніж на 15%, якщо ви хочете схуднути або поправитися. Занадто велике збільшення калорійності призведе до відкладення жиру на стінках кровоносних судин. Якщо з метою схуднення ви різко скоротите споживання калорій, організм сприйме це як сигнал до створення енергетичних запасів і почне активно запасати жир. При цьому скорочується вироблення статевих гормонів (тестостерону у чоловіків та естрогену у жінок), що веде до порушення статевої функції. Крім цього, відсутні калорії організм буде забирати з м'язової тканини, що дуже швидко призведе до її дистрофії. Не забувайте, що серце складається з м'язової тканини, тому занадто сувора дієта, веде до порушення серцевої діяльності.