Як розробити рекламну кампанію.

Розробка рекламної кампанії - досить складний процес. Тут потрібен комплексний підхід, знання ринку і споживацької психології, а також досвід і високий професіоналізм. Грамотно спланована і реалізована рекламна кампанія підвищує обсяг продажів і сприяє успішному просуванню бізнесу.
Інструкція
1
Чітко визначте мету кампанії. Без цього розробка ефективної комунікації неможлива. Виявіть всі проблеми, які вона повинна вирішити. Перш ніж продумувати послідовність рекламних дій, необхідно зрозуміти, що вони собою представляють і якими мають бути рекламні ходи.
2
Проведіть попереднє дослідження цільової аудиторії. В нього потрібно включити повний її аналіз. Ви повинні знати всі її переваги, простежити медіапотребленія, ставлення до вашої марки і маркам конкурентів. Також необхідно дати характеристику положенню, яке ваша компанія займає на ринку, і визначити основні тенденції його розвитку. На підставі цього дослідження ви зможете зробити висновки про те, де, як і коли краще розміщувати свої рекламні повідомлення.
3
Продумайте стратегію рекламної кампанії. На цьому етапі важливо визначити, які засоби масової інформації ви будете використовувати для досягнення поставленої мети. Ваш вибір повинен мати чітке обгрунтування. Тут же слід визначити характер основних рекламних заходів, які будуть проведені в рамках кампанії.
4
Створіть медіаплан і оптимізуйте наявні дані. Тут вже повинні фігурувати конкретні ЗМІ, де буде розміщено ваше рекламне повідомлення. Вкажіть час, дату, кількість виходів в ефір і т.д. Основне завдання фахівця з реклами полягає в тому, щоб охопити найбільшу кількість представників цільової аудиторії з найменшими матеріальними витратами. За допомогою оптимізації медіаплану вона стає здійсненним. Найчастіше медіаплан є таблицю, в якій відображаються всі рекламні активності, які будуть здійснені в рамках кампанії з урахуванням їх вартості.
5
Розробіть рекламні матеріали, які розповсюджуватимуться на обраних майданчиках. Сюди можна віднести відеоролики, банери, листівки і т.д. Далі розмістіть їх, згідно медіаплану, в обраних ЗМІ. Вони повинні бути максимально зрозумілі потенційним споживачам, формувати у них позитивне ставлення до товару і т.д.
6
Проведіть аналіз ефективності вашої рекламної кампанії. Це допоможе скорегувати існуючий стан справ і визначить потрібний напрямок, якого слід дотримуватися в майбутньому.
Без грамотно проведеної рекламної кампанії практично неможливо розраховувати на успіх того чи іншого бізнесу. Причому, не має значення, чи займаєтеся ви їм в реалі або в інтернеті. Важливо завжди складати ефективний план позиціонування своїх товарів або послуг.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - інтернет;
  • - канцелярське приладдя;
  • - папір;
  • - сайт своєї компанії;
  • - телефон;
  • - газета;
  • - план реклами;
  • - бюджет для реклами.
Інструкція
1
Опишіть всі сильні сторони своїх продуктів/послуг. Це вам допоможе при складанні оголошень. Ви повинні чітко розуміти, що ви пропонуєте людям, і з чим заходите на ринок. Складіть список того, що отримає ваш майбутній клієнт, якщо звернеться до вас зі своєю проблемою. Якщо, наприклад, ви пропонуєте курс для підвищення потенції, тоді ви можете вказати наступні позитивні ефекти після використання вашого товару: • впевненість в собі; • співчутлива сімейне життя; • тривалий статевий акт; • радість в сімейних відносинах і ін.
2
Напишіть ту мету, яку ви хочете досягти в процесі запуску рекламної кампанії. Вона може виражатися в кількості залучених клієнтів на сайт, зацікавлених дзвінках, збільшенні кількості передплатників, обсязі продажів і т.д. Поставте навпроти кожного пункту ту цифру, яку ви бажаєте бачити після проведення рекламної акції.
3
Розрахуйте бюджет. Чим більше клієнтів ви плануєте залучити, тим більше вам доведеться вкласти в розкрутку свого бренду. Тим не менш, важливо також і слідувати найбільш ефективною методикою позиціонування. Вона ділиться на 2 головні складові: цільова розкрутка сайту в мережі і реклама в реалі.
4
Почніть масове просування свого бізнесу в контекстній рекламі основних пошукових машин. У вас повинен бути або комерційний сайт, або ресурс з формою підписки, в яку потенційні клієнти будуть вводити ім'я та поштову скриньку. Далі вони вже будуть отримувати всю необхідну інформацію про ваш продукт з розсилки. Для пошукової оптимізації в «Яндексі» або «Гуглі» буде доречний саме другий варіант. Вкладіть в даний вид реклами 500-1000 $ і незабаром всі витрати швидко окупляться.
5
Подайте кілька оголошень в комерційні видання свого міста. Вони повинні містити тільки ті вигоди від використання вашої продукції/послуг, які ви прописали заздалегідь. «Хочете швидко схуднути?», «Вам набридли проблеми в родині через слабку потенції?» Або «Вирішіть проблему ожиріння раз і назавжди!» - Це приклади оголошень, які ви можете моделювати під свій випадок. Обов'язково вкажіть контактні телефон (и), сайт і поштову адресу своєї організації.