Як побудувати викрійку пальто.

Побудова викрійки пальто зазвичай представляє деяку складність навіть для досвідчених кравчинь. Почасти, може бути, і тому були заново винайдені (або повернуті в активне вживання) такі прості і зручні різновиди цього предмета гардероба, як накидки і пончо. Їх конструкція елементарна, а розкрій вельми простий, адже тут не потрібно точна підгонка виробу по фігурі. Для пошиття накидок і пончо використовуються класичні пальтові тканини, але до них пред'являється ще одна вимога: драпируемость.
Вам знадобиться
  • - кравецькі крейда або тонкий змилок;
  • - щільна вовняна двостороння тканина (довжина відрізу дорівнює ширині тканини (150х150 см/140х140 см);
  • - довга лінійка або сантиметрова стрічка.
Інструкція
1
Складіть відріз тканини навпіл уздовж частковій лінії. Позначте на згині тканини центральну точку. Виміряйте відстань від цієї точки до зрізу тканини (або просто розділіть довжину тканини навпіл) - ця величина є радіусом окружності, яка і складає основу конструкції цієї моделі пальто-накидки.
2
За допомогою довгої лінійки або сантиметрової стрічки відкладіть величину радіуса від центральної точки у всіх напрямках складеного полотна і позначте кілька допоміжних точок, за якими вам легко буде побудувати півколо. З'єднайте ці точки плавними лініями в півколо.
3
Викроїте тканину по напівкруглої лінії і розкладіть її в один шар. Уздовж часткової нитки (по колишньому згину) накресліть тонким обмилки пряму лінію. Через центр цієї лінії проведіть ще одну, перпендикулярну їй, лінію.
4
У нижній половині круга накресліть два відрізки довжиною 30 см: від середини горизонтальної лінії відкладіть в обидві сторони по 20 см і проведіть перпендикуляри вниз. Ці відрізки - не що інше, як пройми рукавів.
5
Відстань між рукавами в цьому випадку виходить 40 см, але якщо ви носите одяг великих розмірів або ж хочете збільшити свободу облягання речі, то можна довести цю величину до 50 см або більше.
6
Рукава-кімоно викроїте у вигляді двох прямокутників шириною 60 см (плюс припуски по 1,5 см з обох сторін) і довжиною близько 55 см (виміряйте відстань від середини вашої спини до зап'ястя, витягнувши руку вбік, і відніміть половину відстані між проймами). Якщо ви хочете зробити рукава з вилогами, додайте ще величину одвороту. Низ рукавів можна трохи звузити.
7
Таку ж накидку можна зшити і на основі квадрата. В цьому випадку все ще простіше: круг на тканини викреслювати не треба.
Зверніть увагу
З огляду на те, що дана модель може мати безліч уточнень і удосконалень під переваги і унікальні дані кравчині, зшийте її спочатку з макетної тканини, внесіть всі необхідні зміни, а потім вже шийте пальто з обраного для нього матеріалу.
Корисна порада
Носити таку накидку-пальто можна по-різному: якщо нижньої зробити ту половину кола, на якій знаходяться рукава, то пальто буде коротшим, але з об'ємним коміром (в який перетворюється верхній півколо), якщо ж повернути його на 180 градусів, то пальто стане довшим, а обсяг коміра - менше. Враховуючи також, що виріб шиється з двосторонньої тканини, ви отримуєте чотири пальто в одном.Застегівается виріб за допомогою брошки або декоративною булавкі.Совети по пошиву: зрізи тканини окантуйте тасьмою, відповідної за стилем до тканини і іншим аксесуарам, з якими буде носитися пальто. Рукава стачайте білизняним швом, при Втачіваніе їх в пройми також використовуйте цей шов, щоб пальто було двухстороннім.Вместо двосторонньої тканини можна використовувати менш щільну тканину двох добре поєднуються забарвлень або фактур і зшити двошарове пальто.