Як обштукатурити фасад.

Оштукатурювання фасаду проводиться не тільки для того, щоб поліпшити зовнішній вигляд будівлі, але і для додаткового захисту і теплоізоляції стін. Якщо ви вирішили обштукатурити фасад, вам слід знати основну послідовність робіт, щоб уникнути можливих помилок.
Вам знадобиться
  • - штукатурна суміш;
  • - дрань, армована сітка, цвяхи;
  • - схил;
  • - царапка, шпатель та інші інструменти.
Інструкція
1
Підготуйте поверхню до оштукатурювання, очистіть її від пилу, бруду. Кам'яні, цегляні і бетонні поверхні промийте 3% розчином соляної кислоти, потім вимийте водою. Позбавтеся від масляних плям (намажте глиною, потім очистіть). Якщо стіна з гладкого цегли, зробіть насічки за допомогою молотка і зубила.
2
Дерев'яні поверхні підбийте дранню (дерев'яними рейками) або покрийте армованої сіткою. Кінці драні прибивайте до стіни, щоб вона не неприємно вразила і не зіпсувала штукатурку. Щоб рейки не розколюється, змочуйте їх водою. У тих місцях, де дерев'яні конструкції стикаються з кам'яними або бетонними, обшийте лінію стику дротяною сіткою на 1,5-2 мм.
3
Перевірте вертикальність стін і кутів, правильність розташування всіх віконних прорізів за допомогою схилу і електронний далекомір. Встановіть маяки на всіх кутах фасаду і з кожного боку віконних прорізів. Щоб уникнути відмінності в кольорі штукатурки, нанесеної в різні дні, виконуйте накривку в межах вертикальних або горизонтальних членувань за один прийом.
4
Нанесіть підготовчий шар; його товщина не повинна бути більше 15 мм. Якщо ж потрібно більш товстий шар, наносите його в декілька прийомів, кожен раз чекаючи затвердіння попереднього. При товщині намета більше 4 см підставу обов'язково має бути обплетено дротом по цвяхах або сіткою. Після того як грунт схопиться, продряпайте його хвилястими горизонтальними лініями глибиною 4-5 мм; відстань між лініями може бути 35-40 мм. Щоб розчин набрав необхідну міцність, поливайте його водою не менше 2-4 разів на день, особливо в жарку погоду.
5
Дуже важливо визначити оптимальну товщину шару штукатурки, оскільки занадто тонкий шар не приховає нерівності і швидко намокне під час дощу, а надто товстий може потріскатися.
Корисна порада
Дуже зручно штукатурити фасад за допомогою механізованих насосів - вони збільшують продуктивність в кілька разів.