Як розвинути особистісні якості.

Людина володіє певними якостями. У одних більш розвинені позитивні, в інших - негативні сторони особистості. Але людям властиво самовдосконалюватися і розвиватися, хоча це нелегкий, а часом і виснажливий працю.
Інструкція
1
Для початку чітко визначте, яка якість ви хочете розвинути в собі і якою мірою. Проаналізуйте, що вам для цього знадобиться, і які перешкоди можуть зустрітися на шляху розвитку якості. Розробіть кілька варіантів досягнення цілі, включаючи конкретні самостійні дії, а також допомогу інших, яка, можливо, знадобиться.
2
Легше досягти бажаної мети в тому випадку, якщо є чітке розуміння, навіщо вам це потрібно. Іншими словами, багато що залежить від мотивації. Наприклад, ви хочете відточувати уміння бути лідером, тому що це якість цінується у великих організаціях, і його наявність дасть вам можливість отримати посаду в одній з них. Або ж ви плануєте розвинути м'якість і лагідність, для того щоб завоювати серце коханої людини, яка цінує цю якість. Варіанти можуть бути різними, але суть одна - перш ніж взятися за справу, потрібно розуміти, навіщо це робити.
3
Встановіть терміни. Будь-яка мета повинна бути поставлена на певний час. Це спонукає діяти рішуче і не опускати руки у разі невдач. Але враховуйте, що розвинути якості не просто, тому, працюючи над одним з них, необхідно встановлювати оптимальні терміни. Тільки тоді можна буде розвинути справжню якість, а не створити видимість його прояви на невеликий проміжок часу.
4
Оберіть приклад для наслідування. Потрібно знати, що собою являє якість, над яким ви працюєте, і як воно виявляється в різних ситуаціях, але бачити, як це відбувається на практиці - зовсім інша справа. Намагайтеся більше спілкуватися з тими, хто зможе підтримати вас у вашому прагненні і показати, як це потрібно робити на особистому прикладі.
5
Заздалегідь виділіть ситуації, в яких проявляти необхідну якість буде не просто, і розробіть план ваших дій. Не засмучуйтеся, якщо відразу не все буде так гладко, як хотілося б. Робіть висновки, визнайте свої помилки і продовжуйте діяти в потрібному напрямку. Розвиток особистісних якостей - це кропітка, але винагороджується праця, яка не розчарує.