Як зацікавити аудиторію.

Для багатьох людей будь-який виступ - величезний стрес. Однак кілька правил зможуть допомогти побороти страх перед публікою і зробити вашу мову привабливою і цікавою для аудиторії.
Інструкція
1
Проведіть перше позитивне враження на слухачів, одразу залучіть увагу на початку вашої мови. Не варто зізнаватися в тому, що ви не звикли до виступами перед великою аудиторією.
2
Розберіться в освітлюваної проблеми і станьте професіоналом в цій галузі. Слухачі повинні відчути, що ви справжній фахівець, який хоче донести важливу інформацію присутнім. У аудиторії не повинно з'явиться сумніву у вашій кваліфікації. Знайдіть додаткову цікаву інформацію з вашого питання. Навіть якщо ви не будете її висвітлювати, це додасть вам більшу впевненість.
3
Прорепетируйте свій виступ заздалегідь перед дзеркалом кілька разів. Приділіть увагу розкутим жестам і позам. Правильно побудуйте свою промову - приберіть все зайве і спростите її. Складіть докладний план, щоб не упустити деталі. При цьому постарайтеся не зачитувати виступ, а розповідати все своїми словами. Читання тексту не викликає інтерес. Відмовтеся від складної термінології. Чим простіше будуть ваші пропозиції, тим легше вони будуть сприйматися слухачами.
4
Будьте відкриті, приводите приклади, образи, порівняння з реального життя. Різноманітьте мова цитатами, жартами, висловлюваннями відомих людей. Однак уникайте пошлостей, особистих питань. Нехай ваша мова буде емоційною. Дружнє спілкування викличе довіру до вас. Наприклад, спробуйте сформувати виступ у формі діалогу з самим собою. Вгадуючи можливі питання слухачів, самі ж давайте відповіді на них.
5
Підтримуйте контакт із глядачами - задавайте їм питання, звертайтеся до них, постарайтеся, щоб вони теж приймали участь у вашому виступі. Наприкінці промови підведіть коротке резюме - основні тези і висновки вашої доповіді. Будьте впевнені в собі і отримуйте задоволення від спілкування з публікою.