Як класти шифер. Як класти профнастил на пінопласт дивитися відео.

Якщо у вас проржавіла і протікає дах, саме час подумати про заміну покрівлі. Один з найдемократичніших і недорогих матеріалів для настилу даху - це шифер. За багаторічну історію існування він не втратив актуальності і як і раніше популярний. Від того, наскільки правильно ви зможете класти шифер, в чому буде залежати надійність даху.
Вам знадобиться
  • - шифер;
  • - шиферні цвяхи.
Інструкція
1
Для початку підрахуйте, скільки вам знадобиться листів шиферу, при цьому врахуйте, що листи укладаються внахлест. Якщо ви живете в лісистій місцевості або просто поруч багато дерев, величину нахлеста краще збільшити (насіння рослин, листя, гілки, хвоя забиваються в щілини і розбухають, сміття стає все більше, і дах починає протікати). Виберіть тип шиферу. Сьогодні крім традиційного асбоцементного випускається гумовий шифер. Він більш гнучкий, легкий і пружний, стійкий до атмосферних явищ, але не так морозостійкий і добре горить.
2
Демонтуйте стару дах, при цьому стежите за тим, щоб були висмикнуті всі цвяхи. Огляньте крокви, замініть ті, які прийшли в непридатність. Зробіть опалубку для нового даху (якщо стара опалубка в хорошому стані, можете залишити її).
3
В якості додаткового захисту від протікання покладіть на обрешітку шар руберойду або ізоляції.
4
Розпочніть укладанні шиферу. Почніть з нижнього кута і поступово просувайтеся таким чином, щоб забезпечити рівність і симетричність конструкції. Відрізуйте листи потрібного розміру за допомогою болгарки, краще використовувати при цьому спеціальні металеві круги з алмазним напиленням.
5
Кладіть наступний лист шиферу так, щоб одна хвиля його лягла на хвилю попереднього листа. Коли перейдете до другого ряду, напустіть на нижній ряд не менш 10 см нового ряду, щоб запобігти протікання даху.
6
Забивайте кожен аркуш спеціальними шиферними цвяхами. Щоб виключити можливість задирания і появи мікротріщин, вганяє цвях в «гребінь» шиферної хвилі, відступаючи від краю на достатню відстань. Якщо ви вирішили класти гумовий шифер, забивайте цвяхи, навпаки, в жолоб і якомога ближче до накладенню, щоб зробити конструкцію жорсткіше.
7
Надійність даху багато в чому залежить від довжини цвяха, тому вибирайте довгі цвяхи, щоб вони пробивали не тільки верхню дошку обрешітки, а й діставали до нижніх дощок.
8
Коли ви закінчите класти шифер, закріпіть на зламах даху ковзани.