Як налаштувати себе психологічно на схуднення. Як налаштовувати під себе тренажери.

Щоб дієта, обмеження в їжі або лікувальне голодування не викликали стрес, занепад настрою і зниження працездатності, дуже важливо належним чином налаштувати себе на схуднення психологічно. Ви можете ретельно розрахувати дієту, запастися необхідними продуктами, чарівними препаратами і тренажерами, але якщо ви не підготували себе морально, все може піти не так. Або ви не протримається довго, або ваш характер різко зміниться, ви станете дратівливою і озлобленої або, навпаки, плаксивою і сумною. Перш ніж сідати на дієту, налаштуйте себе психологічно на схуднення.
Інструкція
1
Визначте для себе головну мету - заради чого ви вирішили худнути. Або заради кого. Що вами рухає? Проблеми зі здоров'ям або невдоволення своїм зовнішнім виглядом? Закомплексованість чи жаль, що ви не влазить в улюблені джинси? Ваш улюблений пред'являє до вас претензії чи це заважає роботі? Відповідайте собі щиро і подумайте, чи варто неймовірних зусиль і жертв ця мета. Якщо ваше рішення - сто? Ит, то зведіть мета в гасло кожного дня.
2
Позначте для себе ті пропорції, яких ви плануєте досягти за допомогою дієти або голодування. Це може бути ваша власна фотографія, коли ви були стрункі або хоча б без зайвих кілограмів (у кожної жінки знайдеться таке фото, де вона подобалася б сама собі). Повісьте знімок на видному місці - над ліжком, біля дзеркала у ванній, на кухні. Якщо немає свого фото, знайдіть в глянцевих журналах картинку зі стрункою дівчиною, на яку ви хотіли б бути схожою. Якщо вам незручно поміщати картинку на видному місці (соромно перед чоловіком, дітьми, батьками), покладіть її в ящик робочого столу або просто в кишеню і час від часу діставайте. Погляд на фото точно переконає вас не перекушувати зайвий раз чаєм з печенюшками.
3
Заведіть щоденник. Можна в комп'ютері, можна в зошиті. Розділіть сторінку навпіл. Одну половинку назвіть (умовно) «Плюси струнких», іншу - «Мінуси повних». Записуйте в обидві графи свої думки. Пишіть чесно, відверто, до інтимних подробиць (адже це більше ніхто не прочитає). Можете почати з банального «У струнких легше хода», а «Повним важко підібрати одяг» до відвертого «Стрункі енергійніше в ліжку», а «Повні сильно пітніють і смердять» .Определіте місце в щоденнику для записів «Хочу ...»: купити обтягуючий светр , новий відкритий купальник; довести чоловікові, що я можу, коли захочу, і нехай він не насміхається наді мною; здивувати колег, подруг, сусідів; приїхати на зустріч випускників нітрохи не змінилася за останні 10 років ... Пишіть у своєму щоденнику все, що хочете, лише б це підтримувало вас у важкі хвилини дієти (а вони неодмінно будуть), нагадувало про вашої мети. Ну і, звичайно, щоденникові записи повинні щодня фіксувати ваші дані - вага, об'єм талії, стегон, грудей. Головне - перетерпіти перші дні, коли цифри не міняються. Вже через тиждень ваших зусиль вони почнуть зменшаться, і ваша мотивація на схуднення подвоїться.
4
Контролюйте свої емоції. Згадайте старого доброго Дейла Карнегі: «Двоє дивилися крізь тюремні грати: один бачив бруд, інший - зірки». І правда, життя для кожної конкретної людини така, якою він її бачить: якщо йому здається, що все дуже погано, то у нього дійсно все буде дуже погано. Не сприймайте процес схуднення як покарання, насильство над собою, похмурий і нещасливий період у вашій долі. Сприйміть його як шлях до здоров'я, до стрункості, до нового життя, де все буде добре.
5
Шукайте приємні моменти в процесі схуднення. Відвідування лазні, сауни, кабінети масажу, спа-процедур, салону краси - все це ви повинні собі дозволити. Ці заходи допоможуть зняти вам фізичне і нервове напруження, привнесуть комфортні відчуття. Тоді прикрі сторони (не можна тортик, булочку, улюблене печиво) ви будете сприймати не так болісно.
6
Відвідайте психолога, якщо у вас є така можливість. Він навчить вас спеціальним установкам, проведе з вами тренінг, познайомить з людьми, у яких схожі проблеми. Добре періодично відвідувати загальні збори однодумців - колективно завжди легше худнути, є стимул виглядати успішніше за інших в процесі схуднення, можливість продемонструвати свою непохитну силу волі і прагнення до перемоги.