Як обчислити індекс цін. вартість товару Як обчислити.

У ринковій економіці серед індексів якісних показників важливе місце належить індексом споживчих цін. Він дозволяє оцінити динаміку і перерахувати основні показники системи національних рахунків: валовий внутрішній продукт, національний дохід та ін.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до розрахунку індексу цін, ви повинні зрозуміти принцип його побудови. Якщо вам потрібно виявити, наскільки змінилася ціна на певні товари чи послуги або кількість даних товарів або послуг, то необхідно привести деяку кількість товарів за вказаними цінами до загальної вартості. Для цього потрібно соизмерить вага кожного елемента (ціни або кількості товару). Якщо вам необхідно відобразити зміна цін на товари, то в якості ваг потрібно взяти кількість товару. Якщо ж необхідно знайти зміна кількості товару, то вагами будуть виступати ціни. Необхідно лише визначитися, на рівні якого періоду (базисного або звітного) зафіксувати їх.
2
Для того щоб знайти індекс цін, ви можете використовувати формулу Ласпейреса. В ній кількість товару q зафіксовано на рівні базисного періоду: Ip =? P1хQ0/? P0хQ0, де? P1хQ0 - вартість продукції, реалізованої в попередньому періоді (базисному) за цінами звітного періоду; ? P0хQ0 - вартість продукції в базисному періоде.Данний індекс показує зміну цін у звітному періоді в порівнянні з базисним на товари, реалізовані у базисному періоді. Іншими словами індекс цін Ласпейреса показує, у скільки разів вартість товарів базисного періоду зросла або знизилася через зміни цін у звітному періоді.
3
Індекс цін ви можете також розрахувати по формулі Пааше. У ній обсяг реалізованого товару встановлено на рівні звітного періоду: Ip =? P1хQ1/? P0хQ1, де? P1хQ1 - вартість продукції в звітному періоді; ? P0хQ1 - вартість товарів, проданих у звітному періоді за цінами предидущего.Данний індекс характеризує зміну цін звітного періоду в порівнянні з базисним по товарах, продаваним в звітному періоді. Іншими словами, він показує, на скільки змінилася вартість реалізованих товарів. Індекс цін Пааше активно використовувався у вітчизняній статистиці до переходу країни до ринкової економіки. Після 1991 року розрахунок індексів цін стали проводити за формулою Ласпейреса.
Маса - одна з найважливіших фізичних характеристик тіла в просторі, що характеризує ступінь його гравітаційного впливу на точку опори. Коли мова йде про те, щоб обчислити масу тіла, мається на увазі так звана "маса спокою". Розрахувати її нескладно.
Вам знадобиться
  • p - щільність того речовини, з якої і складається дане тіло (кг/м?);
  • V - об'єм даного тіла, що характеризує кількість займаного їм простору (м?).
Інструкція
1
Теоретичний підхід: Нехай задано тіло, що знаходиться в стані спокою. Щільність речовини, що входить в основу тіла, дорівнює p. Обсяг, займаний даними тілом, дорівнює V. У такому випадку, масу тіла можна знайти за формулою: m = p * V.
2
Практичний підхід: Для вимірювання мас різних тіл, користуються одним з найдавніших винаходів людства - вагами. Перші ваги були важільними. На одній стороні важеля перебував еталонний вага, на іншій - маса. Як показники еталонного ваги використовуються гирі. Коли вага гирі/гир збігався з масою даного тіла, то важіль переходить в стан спокою, що не схиляючись ні в одну зі сторін.