Як відновити церкву.

Церква - це не тільки місце для молитов, а й унікальний об'єкт культурно-історичної спадщини. На початку ХХ в велика кількість храмів і соборів було зруйновано. Зараз силами місцевих властей і меценатів церкви інтенсивно відновлюються.
Інструкція
1
Якщо єдина в окрузі церква була спустошена і частково зруйнована, а жителі району змушені їздити на служби в сусідні храми, то сміливо починайте відновлювальні роботи. Але в цьому випадку основною перепоною на шляху стає фінансове питання. Потрібно буде зібрати велику кількість коштів, тому звертайтеся до різних джерел фінансування.
2
Повідомте місцеву адміністрацію про необхідність відновити церкву. Зробіть це в письмовій формі. Складіть колективне звернення з проханням посприяти відновленню храму, яку підпишуть жителі даного району.
3
Зверніться за благословенням і сприянням в місцеву єпархію РПЦ. Будучи адміністративно-територіальною одиницею, управління регіональної єпархії може взяти на себе частину формальних процедур.
4
Обов'язково проконсультуйтеся з краєзнавцями та істориками. Якщо зруйнована церква є історичним пам'ятником, то частина коштів на її відновлення ви можете отримати від міністерства культури вашої області.
5
Якщо дана церква була побудована на честь святого, який протегує певного роду діяльності, то зверніться до представників даного кола професій з проханням надати посильну допомогу. Приміром, якщо ви хочете відновити церкву Св. Цілителя Пантелеймона, то до сприяння залучіть лікарів, а якщо церква Георгія Побідоносця - військових і співробітників силових структур.
6
Відкрийте розрахунковий рахунок у банку для збору пожертвувань. Оформіть електронні рахунки в популярних інтернет-системах (WebMoney, Яндекс-гроші, RBK Money та ін.). Більшості людей (особливо молодим) зручніше робити пожертвування в інтернет-валюті.
7
Обов'язково створіть сайт, присвячений відновленню храму. Він необхідний для демонстрації ходу робіт залучення нових ентузіастів та благодійників, для розміщення реквізитів.
8
Замовте скарбнички у формі майбутньої церкви і встановіть їх в людних місцях (попередньо узгодивши свої дії з власниками великих магазинів, розважальних комплексів).
9
Особливу увагу приділяйте інформаційної підтримки проекту. Якщо серед меценатів є власники рекламних агентств, зверніться до них з проханням як допомогу розмістити банери з інформацією про зруйнованої церкви і необхідної допомоги.
10
Пам'ятайте, що багато людей, які щиро бажають допомогти, не можуть внести значний грошовий внесок у цю благородну справу, але можуть допомогти своєю працею. Не відкидайте таку допомогу. Виберіть серед волонтерів людини, який координуватиме роботу цих добровільних трудівників, і справа одразу зрушиться з мертвої точки.
11
Але врахуйте, що звести стіни, відновити покрівлю - це тільки половина роботи. Основну складність представляє реставрація внутрішнього оздоблення церкви. Відновлення древніх фресок - надзвичайно дорога процедура, тому особливу увагу приділіть пошуку художника серед добровільних помічників. При цьому пам'ятайте, що людина, який взявся за розпис церковних стін повинен бути не тільки майстерним живописцем, але і воцерковленою людиною, що одержала благословення на цю богоугодну справу.