Як навчитися малювати очі. Як навчитися красиво малювати очі.

В портретному малюнку людини очі є основою, що створює загальну атмосферу портрета, а також тим елементом особи, без правильної промальовування якого людина не буде виглядати схожим на портреті. Красиві очі надають портрету реалістичність, певний настрій, допомагають передати емоції глядачам, і тому кожен художник-графік повинен вміти малювати цю непросту частина людського обличчя.
Інструкція
1
В першу чергу, пам'ятайте про те, яка анатомічна структура очі, не відволікаючись на вії, брови, повіки і інші навколишні очей елементи. Око має кулясту форму, його видима частина опукла, і від цієї опуклості залежать вигини верхнього і нижнього століття.
2
Сприймайте очей у вигляді кулі, обрамленого століттями, у якого попереду знаходиться додаткова опукла рогівка. Крім форми самого очного яблука, враховуйте форму поглиблення очниці, століття, а також виступів брів і надбрівних дуг.
3
Ще краще зрозуміти структуру і будова ока в зображенні вам допоможе гіпсовий зліпок очі, створений з урахуванням перспективи і анатомічних особливостей. Малюйте очей, також враховуючи особливості його перспективних скорочень і лінії посадки в очниці.
4
Лінію надбрівних дуг, як правило, намічають злегка похило до краю очноямкову западин. Намітьте переходи до площин скул, а також до перенісся і брів. Перенісся завжди малюйте трохи вище внутрішніх куточків очей - виходячи з цього, формуйте розріз очей на малюнку відповідно до натурою, з якою ви малюєте.
5
Завжди орієнтуйтеся на рівень перенісся, малюючи правильну лінію розташування очей. Зовнішній куточок ока може знаходитися як вище рівня слізної залози у внутрішньому куточку, так і нижче неї.
6
Намітьте правильну посадку очного яблука і рогівки. Намітьте зіницю. Після цього переходите до малювання нижнього і верхнього століття, які охоплюють очей по лінії його вигинів, з урахуванням перспективних скорочень.
7
Залежно від розрізу очей також змінюється ступінь розкриття повік. Верхню повіку завжди згинається більше нижнього. Око завжди повинен бути злегка нахилений вперед щодо вертикалі профілю людини.
8
Після формування основних контурів очі і століття почніть додавати до малюнка тінь, світло і рефлекси, використовуючи ластик і штрихування.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PMCvgCoJQ-w