Як відмити цемент. відмити цемент стекол.

Будь-який серйозний ремонт закінчується прибиранням. Іноді вона закінчується досить швидко, і можна насолоджуватися оновленої квартирою. Якщо ж ремонтні роботи проводилися не надто акуратно, прибрати деякі їхні сліди стає справжньою проблемою. Очистити поверхні (особливо вікна) від застиглого цементу - справа надзвичайно клопітка. Ваше завдання - знайти оптимальний спосіб очищення і не зіпсувати скла і декоративні поверхні.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - губка;
  • - ганчір'я;
  • - відро;
  • - скребок;
  • - щітка для миття вікон;
  • - лезо;
  • - стамеска і молоток (варіанти: дриль з щіткою, болгарка);
  • - смивка для цементу;
  • - оцет.
Інструкція
1
Змочіть засохлі цементні плями гарячою водою за допомогою поролоновою губки або дрантя. Для початку потріть їх губкою, потім використовуйте підходящий інструмент. Вікна можна обережно від цементу очищати скребком для чищення варильних панелей, після чого промивати за допомогою спеціальної щітки для миття вікон.
2
Відскребіть застиглі залишки цементу площиною бритвеного леза. Дійте обережно, щоб не залишити подряпин - не повертайте гострі куточки до забруднень. Очистивши бруд, отмойте поверхню у двох водах.
3
Очистити кахельну плитку від застарілої цементної затірки (якщо вона не піддається щадним методам) можна перевіреним дідівським способом - стамескою і молотком. Кахель закріпіть на ідеально рівній поверхні, інакше він розіб'ється. Такий спосіб очищення цементу можна використовувати тільки при певному майстерності, так як ви сильно ризикуєте зіпсувати матеріал.
4
Спробуйте попрацювати дрилем на малих обертах, насадивши на неї м'яку щітку. Цей інструмент можна замінити шліфувальною машинкою з регулюється швидкістю. Малі швидкості оберегут очищається поверхню від надмірного нагрівання. Ваше завдання - якомога краще зафіксувати плитку в певному положенні.
5
Купуйте спеціальний очищувач для цементу в магазині будівельних товарів і уважно вивчіть інструкцію із застосування. В основі таких змивів лежить кислота (фосфорна або соляна), яка легко розправляється із застиглими цементними бризками.
6
Прочитайте інформацію на упаковці, чи підходить очищувач для конкретного матеріалу - наносити кислоту на деякі поверхні забороняється. Особливо обережно працюйте на облицьованої кахлем стіни, щоб заодно з плямами на плитці не зняти і затирочні шви.
7
Обробляйте забруднену поверхню смивкой цементу згідно інструкції. Зазвичай рекомендується попередньо змочувати плями водою; нанести кислотний очищувач: для великих застарілих розчинів - без розведення, для цементного нальоту - 1 частина змивки і 3-5 частин води. Вичекати хвилин 10 і зняти розм'якшені залишки бруду шпателем. На фініші - промити поверхню водою за допомогою м'якої дрантя.
8
Деякі народні умільці успішно змивають цементні бризки з вікон столовим оцтом. Кислота наноситься на невеликий очищається ділянку, і в міру розм'якшення цемент зішкрябується щіткою. Зрозуміло, всі маніпуляції з кислотами (у тому числі промисловими змивки) необхідно виконувати тільки із засобами індивідуального захисту (спецодяг, рукавички, окуляри і обов'язково респіратор, щоб не дихати шкідливими випарами).
Корисна порада
Ні в якому разі не влаштовуєте в будинку «хімічну лабораторію» - не змішуйте різні кислотні змивки з підручними засобами, що чистять. Ви ризикуєте отримати несподівану реакцію і безповоротно зіпсувати очищається матеріал