Як зв'язати візерунок "стільники".

Візерунок у вигляді переплетених між собою ромбовидних осередків-сот невипадково користується популярністю серед любителів в'язати на спицях. Освоїти його нескладно, так як він складається з регулярно повторюваних простих елементів. Він дозволяє створювати ошатний і при цьому не надто нав'язливий рельєф в'язаного полотна. Існують різні варіанти в'язання «сот». В одному з найбільш поширених раппортов використовуються непровязанной петлі. Інший популярний візерунок («патентний») створюється за допомогою накидов.
Вам знадобиться
  • - дві прямі спиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Спробуйте пов'язати зразок візерунка «соти» з 24 петель, набраних на прямі спиці. У першому ряду всі петлі вивяжіте як виворітні, у другому ряду - як лицьові. Далі підуть більш складні чергування.
2
Починайте третій ряд рельєфу двома парами лицьових петель. Наступну пару петель необхідно зняти, чи не пров'язуючи. При цьому робоча нитка повинна лежати на виворітного стороні в'язаного полотна. Закінчуйте ряд за зразком.
3
В'яжіть четвертий ряд: 4 виворітні петлі, потім 2 залишаються непровязаннимі і знімаються на робочу спицю. Нитка тепер повинна розташовуватися з «обличчя» роботи.
4
Далі п'ятий ряд виконуйте, як третій; шостий - як четвертий: сьомий - знову як третій; восьмий - як четвертий.
5
Пров'яжіть дев'ятий ряд узору «стільники» виворітними, а десятий - лицьовими петлями.
6
В одинадцятому ряду раппорта починаються інші чергування петель: одна петля пров'язується як лицьова, пара подальших знімається на робочу спицю непровязанной. Нитка - на вивороті роботи. Потім йдуть дві пари лицьових, і ряд продовжується таким же чином.
7
Виконувати дванадцятий ряд починайте з одного виворітного петлі, потім зніміть пару петель (робоча нитка - на «обличчі» полотна); 4 лицьові петлі. Так працюйте до кінця ряду.
8
Робіть повторення до початку сімнадцятого ряду: тринадцятий і п'ятнадцятий ряди рельєфу виконуйте за зразком одинадцятого ряду, а чотирнадцятий і шістнадцятий ряди - як дванадцятий. Далі продовжуйте в'язати візерунок «соти», повторюючи виконану роботу в рядах з першого по шістнадцятий.
9
Приступайте до зразка іншого варіанту «сот» - патентного. Для нього вам знадобиться набрати будь-яке (але обов'язково непарну!) Кількість петель. Кромочні петлі в візерунок не ввійдуть.
10
Зробіть кромочную петлю, потім вивяжіте лицьову. Одну петлю слід зняти разом з накидом, як якщо б це була виворітна. Повторюючи ці чергування до кінця ряду, завершите його в'язання кромочної крайової петлею.
11
Виконайте в другому ряду кромочную і лицьову петлі, потім пров'яжіть петлю перед накидом як лицьову, а сам накид зніміть. Робіть це, як якщо б ви знімали звичайну виворітну петлю; проведіть робочу нитку за накидом. Завершіть елемент візерунка лицьовій петлею.
12
У третьому ряду після крайової зніміть петлю з накидом, як виворітну, потім іншу петлю з накидом пров'яжіть як лицьову. Продовжуйте до кінця ряду, а перед кромочної знову зніміть одну петельку з накидом.
13
Почніть четвертий ряд (після кромочної) з лицьового петлі, потім зніміть накид за зразком - і знову лицьова. Так виконуйте весь ряд і завершите його поєднанням: лицьова-знятий накид-кромочная петля.
14
В п'ятому ряду після крайової пров'яжіть спільно подальшу петлю з накидом лицьовій петлею; зніміть, як виворітну, одну петельку з накидом. Повторюючи ці маніпуляції, завершите ряд спільно Провязав накидом і петлею і зробіть кромочную. П'ятий ряд завершує раппорт «патентних сот».
Корисна порада
Зверніть увагу на те, що пророблені накиди лежатимуть на лицьовій стороні в'язаного речі. Вони й утворюють рельєфну сітку «сот».