Як відрізнити щурів від мишей. Як визначити миша або щурик.

Щурів люди часто бояться набагато більше, ніж мишей, вважаючи їх небезпечними тваринами, переносниками багатьох хвороб. Миші і щурі мають безліч зовнішніх відмінностей, знаючи які, можна швидко відрізнити їх один від одного.
Інструкція
1
Оцініть розміри тулубів тварин: пацюка в середньому більше мишей в 2-4 рази. Крім того, у щурів тулуб набагато більш мускулисте і щільне, ніж у мишей. Зверніть увагу також на голову гризуна. У щурів голова часто крупніше, ніж у мишей, до того ж вона має більш витягнуту форму.
2
Порівняйте масу тварин. Щури важать набагато більше мишей. Порівняйте самі: середня маса дорослої щури становить 300-900 г, а миші - 20-50 г. Щоб дізнатися, щур перед вами або мишу, вам навіть не знадобляться ваги, адже відмінності в масі досить істотні.
3
Зверніть увагу на лапки гризунів. У щурів лапки крупніше, вони більше пристосовані для швидкого бігу по горизонтальних поверхнях. Лапки мишей менше, вони часто використовуються гризунами для карабканья по гілках і вертикальних поверхнях.
4
Погляньте на очі тварини: незважаючи на відмінності в розмірах голови, очі у щурів менше, ніж у мишей. Через це виникає враження, що у пацюка крихітні оченята-намистинки, в той час як у миші вони дуже великі, виразні, темні і блискучі. Втім, у домашніх мишей-альбіносів, які зустрічаються досить часто, очі не темного, а червоного кольору.
5
Порівняйте вуха гризунів. У щура вони досить маленькі, особливо в порівнянні з розмірами голови в цілому. Якщо придивитися уважніше, то можна помітити, що щурячі вушка досить вузькі біля основи і здається, ніби вони згорнуті трубочкою. У мишей, навпаки, дуже великі, відкриті, широкі біля основи і звужуються до кінчиків вуха.
6
Подивіться на хвости тварин. Найчастіше люди відрізняють щура від миші саме завдяки її довгому, товстому хвоста. Якщо трохи поспостерігати за тим, як бігають миші і щури, то можна без зусиль зрозуміти, що щурячий хвіст при бігу набагато помітніше, ніж мишачий. Справа в тому, що у миші хвіст істотно коротше тулуба, а у щурів його довжина яких приблизно дорівнює довжині тулуба, або перевищує її. Крім того, щурячий хвіст лисий або щетинистий, темного кольору, а мишачий може бути пухнастим і світлим.