Як зняти заводну головку. Як відкрутити заводну головку.

Розбираючи наручні годинники для того, щоб їх почистити або замінити деталь, можна зіткнутися з труднощами зняття заводської головки. Годинниковий механізм досить крихкий і вимагає старанності, тому робити це необхідно вкрай акуратно і уважно. В іншому випадку можна пошкодити не тільки корпус, але й остаточно зламати пристрій.
Інструкція
1
Приготуйте робоче місце, на якому будете розбирати годинник. Постеліть на столі великий білий аркуш, встановіть настільну лампу з досить яскравим світлом. Поставте перед собою кілька коробочок, в які ви будете складати всі деталі годинникового механізму, щоб не втратити. При цьому необхідно конструктивні елементи складати окремо, що дозволить згодом набагато легше зібрати назад годинник. Також можна приготувати фотоапарат. Не варто покладатися на одну пам'ять, фотографуйте кожен етап розборки механізму.
2
Від'єднайте браслет від годинника і покладіть його в сторону разом з болтиками. Огляньте конструкцію корпусу годинника. Якщо він кріпиться на засувках, то скористайтеся викруткою з товстим лезом або ножем, якими підчепити кріплення і розкрийте корпус. Якщо корпус має різьбленням, то спочатку необхідно очистити її від скопилася за час пилу і бруду. Зробити це можна за допомогою бензину, не використовуйте воду, через яку може проржавіти механізм.
3
Отвинтите різьбове кільце за допомогою потужного пінцета. Розкривши корпус, спочатку уважно вивчіть годинниковий механізм і сфотографуйте, після цього можете його дістати, попередньо знявши заводну головку.
4
Покладіть годинник на аркуш паперу склом вниз. Вивчіть заводну головку. Не намагайтеся її відкрутити. Огляньте місце, де заводний вал входить в корпус годин. Біля цього місця в деяких моделях є невеликий штирок у вигляді точки. Необхідно на нього натиснути зручним інструментом і одночасно з цим потягнути в сторону заводний важіль. В результаті головка буде від'єднано. Також є моделі годин, в яких замість штирька встановлений гвинтик. У цьому випадку необхідно його повернути в пів обороту і спокійно дістати заводну головку.
5
статуті заводну головку назад в механізм годинника відразу ж, як дістанете його з корпусу. Вона знадобитися вам надалі при розборі інших деталей. Вставляється цей елемент за тією ж схемою, що і виймається.