Чому чорніє срібло.

Срібло - красивий дорогоцінний метал і найзагадковіший, його називають місячним металом аналогічно тому, як золото - сонячним. З срібла часто виготовляють не тільки прикраси, але і талісмани, амулети, посуд для здійснення ритуалів. Цей метал має багатьма властивостями, одне з них - почорніння, яке може статися раптово і необов'язково за участю людини.
Інструкція
1
Часто власники срібла зараховують цю напасть до негативного впливу злих сил. Вважається, що несподіване почорніння ювелірної прикраси пов'язано з наведенням псування або розладами в організмі. І хоча цей забобонний страх не так вже безпідставний, все ж є більш приземлене пояснення цій обставині, а саме з точки зору законів хімії.
2
Потемніння срібла викликає окислення цього металу при взаємодії із сіркою. При цій хімічної реакції утворюються сульфіди, які представляють собою хімічні речовини сіро-чорного кольору, які покривають ювелірні прикраси та інші вироби з срібла.
3
Сірка може потрапити на виріб з людського поту, води, косметики і навіть повітря. Цим пояснюється те, що потемніти можуть навіть предмети, які практично не піддаються дотиків, наприклад, декоративні.
4
Вироби з срібла, як правило, містять не тільки цей метал, але і мідь. Це пов'язано з тим, що срібло дуже м'яке і легко піддається деформації, а додавання міді робить предмети більш міцними. Мідь також піддається окисленню і викликає формування сульфідів навіть більшою мірою, що, в свою чергу, призводить до потемніння і срібла.
5
Відомо, що з ювелірних виробів в меншій мірі схильні потемнению сережки. Це пояснюється відсутністю потових залоз у вушних мочках. Найчастіше темніють ланцюжка і кулони, рідше - кільця, однак вони можуть потемніти не через поту, а від зіткнення з різними хімікатами, наприклад, при приготуванні їжі або миття посуду, прибирання будинку.
6
Ступінь окислювання срібла залежить від проби металу: менш схильне потемнению виріб 999 (високої) проби, більш - 875. Столові прибори, як правило, містять більше міді, тому окислюються сильніше і можуть практично повністю почорніти, тому вони вимагають систематичного догляду.
7
Людський піт може не тільки викликати почорніння срібла, а й навпаки, бути причиною його висветленія. Релігійно налаштовані люди пов'язують це зі світлою аурою людини, однак цьому також є наукове пояснення: окрім сірки піт містить азот, великий вміст якого вступає в реакцію з сріблом і викликає освітлювання прикраси.
Корисна порада
Очистити ювелірну прикрасу від чорноти можна звичайним зубним порошком або пастою.