Як визначити якість води з-під крана.

Питання про те, чи можна пити водопровідну воду, не піддаючи її додаткової фільтрації, досить актуальне. Самостійно визначити якість води з-під крана цілком можливо. Як це зробити?
Інструкція
1
Мабуть, найпростіший спосіб визначити якість води, що тече з крана, це спробувати її на смак. Якщо вода прозора, не має мутного осаду і не видає неприємного запаху, то швидше за все, вона придатна для пиття.
2
Налийте воду в прозору ємність - ідеально підійде, наприклад, акваріум на 50 літрів. Дайте воді відстоятися протягом двох днів. Піднесіть білий аркуш паперу до стінок акваріума і уважно огляньте ємність - на білому тлі буде легше розглянути всі зміни. Осад на дні посудини, наліт на його стінках і масляниста плівка на поверхні свідчать про низьку якість водопровідної води.
3
Візьміть дзеркало і капніть водою на його поверхню. Чиста вода не повинна залишати жодних слідів після висихання.
4
Налийте воду в чистий чайник і прокип'ятіть її протягом 5-10 хвилин. Уважно огляньте накип, що залишилася на стінках і дні чайника. Червоний колір накипу свідчить про наявність заліза, магнію, кальцію і солей жорсткості.
5
Поява сірого відтінку у свежевистіранного білизни може означати наявність у воді солей важких металів, хлорорганічних з'єднань і марганцю. Слід знати, що такі речовини не очищаються шляхом кип'ятіння.
6
Однак слід пам'ятати, що всі перераховані вище методи не дають повної картини якості води. З їх допомогою неможливо достовірно визначити вміст нітратів, важких металів, фосфатів, кишкової палички, патогенної мікрофлори та ін. Єдиним надійним способом визначення якості води є проведення хімічного аналізу в лабораторних умовах. У ході аналізу складу води досліджується за такими показниками: санітарно-хімічні та бактеріальні забруднення, технологічні та токсикологічні параметри.Сделать аналіз можна в спеціалізованих лабораторіях Департаменту Госсанепідемнадзора МОЗ РФ або інших лабораторіях аналізу та якості води.
Кожна людина щодня споживає воду. Важливо переконатися, що вона досить чиста, щоб подбати про своє здоров'я. Отже, варто розглянути способи визначення чистоти питної води .
Інструкція
1
Запитайте споживчий звіт про воду у вашому районі проживання. Муніципалітети в даний час повинні відправляти подібні відомості мешканцям раз на рік. Цей документ допоможе визначити якість води , яка надходить у ваш будинок.
2
Налийте трохи водопровідної води в прозорий стакан і уважно подивіться на неї під гарним освітленням. Прозора вона чи каламутна? Чи є там осад?
3
Відчуйте запах води . Якщо є слабкий аромат хлору (наприклад, як в басейні), то це цілком прийнятно для водопостачання міста. Але якщо ви відчуєте будь-який інший запах, наприклад, затхлий, то це вказує на те, що дану воду необхідно ретельно перевірити в лабораторних умовах.
4
Перевірте на предмет справності й схоронності стоки, труби і раковини в будинку/квартирі. Попросіть місцевий відділ охорони здоров'я або службу ЖКГ протестувати якість води на об'єкті. Якщо за місцем проживання такі перевірки проводяться постійно, то вода буде завжди стабільної якості, і вам не потрібно буде перевіряти її щороку.
5
Купіть в господарському магазині домашній фільтр для очищення води з-під крана. Хоча такі фільтри менш точні, ніж тестові у спеціальних лабораторіях, але коштують вони набагато дешевше. Зараз застосовуються також фільтри з нано-вуглецю, які мають декілька ступенів очищення. Якщо вам дороге здоров'я, краще потратьте на певну суму.
6
Будьте особливо уважні до якості води , якщо у вас приватна водопостачання. Наприклад, колодязь або колонка. Повну відповідальність за якість даної води несете ви самі.
7
Проведіть аналіз колодязної води на предмет наявності гербіцидів і інсектицидів, як тільки ви в'їдете в будинок. Потім зробіть це ще два рази за рік (ранньою весною і пізньою осінню) для виявлення для кишкових бактерій і нітратів. Далі - раз на рік для оцінки рівня свинцю, рН та загального вмісту розчинених твердих речовин.