Які причини високого артеріального тиску.

Есенціальна гіпертонія становить до 90% всіх випадків підвищеного тиску. Решта 10% припадають на симптоматичну форму гіпертензії, що виникає при захворюваннях нирок, ендокринних органів, розладах кровообігу. Есенціальна гіпертонія з'являється у віці 30-60 років, протікаючи з періодами погіршення і поліпшення стану.
Інструкція
1
Розпізнавання гіпертонії проводиться на підставі даних вимірювання артеріального тиску, виявлення змін очного дна, за результатами кардіограми і Ехокардіограма серця. Для уточнення причин призначаються стандартні аналізи, які включають в себе наступні показники: загальний аналіз крові, аналіз сечі, біохімію крові з виявленням кількості ліпопротеїдів низької і високої щільності, а також креатиніну.
2
Виділяють три стадії гіпертонії: легку (тиск 160-180/95-105 мм рт.ст.), середню (180-200/105-115 мм рт.ст.) і важку (200-230/115 -130 мм рт.ст.). На третій стадії часто відбуваються інсульти, інфаркти та ін. До основних причин есенціальній гіпертонії відносять спадковий фактор, гіподинамію, неправильне харчування, шкідливі звички, психічне перенапруження.
3
Згідно з дослідженнями науково-медичних центрів встановлена пряма залежність захворювання гіпертонією і наявністю даного захворювання у найближчих родичів. Причому чоловіки страждають від цієї хвороби частіше жіночої половини суспільства. Крім того, до факторів ризику віднесена расова приналежність. Серед афроамериканців гіпертонія виявляється в 2 рази частіше, ніж серед білих.
4
Гіподинамія - це бич сучасної людини. Відсутність м'язового напруги призводить до застою кровообігу і як наслідок - піднесенню кров'яного тиску. Для ефективного зниження тиску необхідно щодня проходити пішки не менше 5 км на свіжому повітрі, щоб йшло активне збагачення крові киснем.
5
Харчування значно впливає на первинну гіпертонію. Надлишок солі в їжі затримує рідину в організмі, що знову ж призводить до підвищення тиску. Скорочення споживання масла, сиру, жирного м'яса, заміна цих продуктів на рибу, рослинні масла, кисломолочні продукти значно знижує ризик гіпертонії.
6
Кожна викурена сигарета завдає шкоди судинам, викликаючи їх спазм, що неминуче піднімає на 10-15 пунктів артеріальний тиск. А якщо до цього доданий ще доданий алкоголь, недалеко до судинного краху.
7
Потужним чинником підвищення тиску є стрес, причому однаково несприятливий для гіпертоніка, як позитивний сплеск емоцій, так і негативний. У таких ситуаціях необхідно вміти управляти своїми емоціями, вчитися прийомам релаксації, медитації, методам глибокого дихання.
Зверніть увагу
Не варто допускати розвитку захворювання до середньої, тим більш важкою його стадії, адже судинні катастрофи за кількістю летальних результатів займають перше місце в світі.
Корисна порада
На початковій стадії гіпертонії, як правило, огорожа хворого від факторів, що провокують підвищення тиску (фітотерапія, санаторно-курортне лікування, фізіотерапевтічекіе процедури, типу масажу комірцевої зони, скипидарні ванни Залманова, лікувальні ванни з травами) допомагають впоратися з ним повністю.