Як вимити кота.

Представники сімейства котячих - це одні з найбільш охайних тварин, яких природа наділила здатністю приводити шерсть в порядок за допомогою мови. Але навіть у власників вихованців, які не виходять з дому, періодично виникає питання про те, як вимити кота, так як його шерсть набуває зайву сальність. Зважаючи на свою природної цікавості іноді тварини примудряються знайти бруд навіть у квартирі.
Вам знадобиться
  • - гумовий килимок;
  • - шампунь;
  • - рушник.
Інструкція
1
Перед тим як купати кота, необхідно постелити на дно ванни гумовий килимок або звичайний шматок тканини. Це перешкоджає ковзанню лапок під час миття.
2
Наберіть в ванну теплої води так, щоб по висоті вона досягала грудки тварини. Занадто велика кількість рідини може налякати тварину.
3
Так як більшість кішок бояться води, найбільш зручно купати кота удвох. Одна людина утримуватиме вихованця, а другий проводити необхідні гігієнічні процедури.
4
Поставивши кота на дно ванни, ретельно змочіть всю шерсть, уникаючи попадання води в область голови і вух. Вуха попередньо можна заткнути ватяними кульками.
5
Смочив шерсть, розітріть в руках невелика кількість спеціального шампуню. Нанесіть і рівномірно розподіліть його по спині, грудях, животу і лапам, не забудьте хвіст. Інструкція по застосуванню зазвичай мається на самому флаконі шампуню.
6
Ретельно змийте шампунь проточною водою і в останню чергу без мила акуратно вимийте мордочку і верхню частину голови, з особливою обережністю промиваючи шерсть поряд з вухами.
7
Вимите тварина загорніть в великий рушник, витріть промаківающімі рухами і залиште сушитися в теплому приміщенні, де відсутні протяги. Довгошерстих тварину необхідно розчесати спеціальною щіткою. Якщо в квартирі холодно, можна підсушити шерсть за допомогою фена, але цей спосіб підходить лише в тому випадку, якщо тварина не лякається звуку.
Зверніть увагу
Забруднення вовни обумовлюється контактом тваринного із зовнішніми поверхнями, адже кіт не тільки ходить по підлозі, але і з насолодою на ньому валяється. Крім того, появі надлишків сала на волосяному покриві сприяють і самі люди, гладящімі тварина. Якщо контакт з вулицею відсутній, то в середньому купання кота здійснюється один раз в два-три місяці. Більш часто мити кота не варто, так як для більшості тварин це великий стрес.