Як зв'язати чоловічий светр.

Зв'язати светр коханому чоловікові - для когось це здасться справжнім подвигом. Об'ємне виріб вимагає часу і посидючості. Проте в роботі над чоловічою моделлю є свої переваги - немає потреби у вишуканих формах і візерунках, зайвій декорі. Недосвідченої умільці досить вивчити основні прийоми в'язання спицями та потренуватися у виконанні простого, але ефектного рельєфу. Допустимі смужки, ламані лінії, різні геометричні форми - вони не виходять з моди і зазвичай подобаються представникам сильної статі.
Вам знадобиться
  • - дві прямі спиці;
  • - кругові спиці;
  • - пряжа;
  • - сантиметр;
  • - шпилька;
  • - циганська голка.
Інструкція
1
Починайте в'язання чоловічого светри з передньої частини. Для розмірів 54-56 буде достатньо 180-182 початкових петель. Виконайте з них гумку 1х1 (лицьова-виворітна) висотою приблизно в 6-8 см.
2
В останньому ряду гумки необхідно трохи розширити полотно. Для цього рівномірно додавайте петлі, розділивши ряд на рівні ділянки і вив'язуючи з однієї лицьової петлі нижчого ряду відразу дві. Всього у вас повинно вийти 201-213 робочих петель (з початкових 180-182) і пара кромок.
3
В'яжіть пряме полотно светри, поки не досягнете початку пройм рукавів. Уточніть їх необхідну глибину, примірявши в'язання на майбутнього господаря речі. У даному прикладі можна почати формувати пройми, відрахувавши 40 см від низу роботи.
4
Закрийте ліворуч і праворуч передній частині светри по 6 петель. Робити це потрібно через ряд у такій послідовності: - 1 раз відразу 4 петлі (дві сусідні петлі пров'язуються спільно); - 6 разів по парі петель; - 7 разів по петельці.
5
Виміряйте вийшло полотно, щоб уточнити загальну довжину майбутнього светри. Вам потрібно зробити округлий виріз глибиною приблизно 4 см, одночасно (на відстані приблизно 67 см від низу речі) виконати скоси плечей.
6
Після примірки зніміть на шпильку центральні 10 петель і продовжуйте в'язати светр від різних клубків. Спочатку закінчите сторону з простягнулася робочою ниткою, потім введете в роботу іншої клубок. Горлечко слід плавно закругляти в особових рядах: спочатку скоротіть в'язання на 3 петлі, потім на 2 і ще 2 рази - на 1.
7
Не забудьте зробити косу лінію плечей: з лівого і правого боків потрібно в особових рядах закрити 1 раз відразу 11 петель, потім 2 рази по 12. Коли ви довяжете виріб до плечей, його довжина (при розмірі 54-56) буде близько 70 см.
8
Закрийте залишилися петлі ряду, і по виконаному зразком сформуйте протилежну сторони напівкруглої горловини.
9
В'язати задню частину чоловічого светри буде простіше - досить постійно звірятися з готовим передом.
10
Рукава починайте робити з гумки-манжети. В описаному прикладі достатньо набрати 68 петель і виконати еластичне полотно, рівне по висоті гумці низу.
11
Далі йдуть рівномірні надбавки петель по краях полотна, щоб вийшла клиноподібна деталь. Робити це рекомендується, вив'язуючи додаткові петлі з протяжок (поперечних ниток між двома сусідніми петельками). Послідовність формування скосів праворуч і ліворуч: - поперемінно то в кожному п'ятому, то в кожному шостому рядах додайте 24 рази по петлі; - потім в кожному п'ятому ряду - 8 разів зробіть по 1 набирання.
12
Виміряйте довжину незакінченого рукава - на відстані 48 см від його краю потрібно зробити окат, тобто закруглити верхню частину деталі згідно з формою пройми. Робиться це так: з двох сторін одразу закрийте по 6 петель, потім через ряд: - 4 рази прибирайте по 4 петлі; - 14 разів по парі петель; - 6 разів - по 4 петелькі.Остальние петлі закрийте.
13
Зшийте один з одним перед, спинку і рукава, після чого наберіть по лінії горлечка петлі для коміра-стійки. Робити це краще круговими спицями, щоб відмітна деталь светри - високий комір - був акуратним, без швів.
14
Зв'яжіть гумку 2х2 (2 лицьові петлі чергуються з 2 виворітними) висотою до закінчення шиї господаря светри і закрийте петлі. Робіть це акуратно, щоб не стягнути останній ряд - нова одяг повинен вільно налазити на голову.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PXqv_1_0Zxc
Зверніть увагу
Розраховуйте петлі для рукавів дуже ретельно, щоб ці деталі точно збіглися з проймами. При помилку всього в 1-2 петлях виріб після складання буде виглядати кустарно. Якщо вам складно впоратися з схемою крою, можна спростити в'язання светри: не робити ні пройм, ні оката. Такий виріб виглядає більш грубо, однак при акуратному виконанні воно буде добре виглядати на великому чоловікові.
Корисна порада
Стійку можна зробити подвійний, зігнувши її навпіл і пришивши її верх до основи.
Порадувати кохану подарунком можна без особливих фінансових затрат. Зв'яжіть для нього светр з натуральної вовни, і він зігріє його в холоди не гірше, ніж ваша любов.
Вам знадобиться
  • Cпіци №4, 4,5, 5, 5,5
  • Вага вовни - 700гр (для розміру 44-46)
Інструкція
1
Малюнки в'язок: панчішне в'язання і ромби з джгутів
2
Розрахунок петель.Чулочное в'язання 16 петель = 10см, 21 ряд = 10см.Ромби: 21 петля = 10см, 21 ряд = 10см.
3
Спінка.Наберіте 76 петель і зв'яжіть 5см гумкою 1 * 1.
4
В'яжіть панчішної в'язкою, додаючи з обох сторін по одній петлі через кожні 11см.
5
На 41см закріпіть для пройми 4,3,2,1 петлі з кожної сторони через ряд.
6
На 62см для утворення лінії скоса плеча, закріпіть з кожного боку 2 рази по 7 і 1 раз по 6 петель через ряд.
7
На другому закріпленні скоса плеча почніть вив'язувати горловину. Полотно розділіть попалам, вив'язуючи кожну половину окремо. Закріпіть 8 і 3 петлі через ряд, продовжуючи закріплення скоса плеча.
8
Перед.Наберіте 76 петель і в'яжіть гумкою 5см 1 * 1. Додайте в одному ряду 21 петлю: 10 раз через кожні 4 петлі і 11 разів через кожні 3 петлі.
9
Продовжіть в'язати малюнком, додаючи з кожного боку по 1 петлі через кожні 11см.
10
На 41см від початку роботи для пройми закріпіть 5,4,3,1 петлю з кожного боку через ряд.
11
На 59см закріпіть 7 центральних петель, розділіть полотно навпіл і в'яжіть кожну половину окремо.
12
Для вирізу горловини з боку середини переду закріпіть 3,2,5 разів по 1 петлі через ряд. Одночасно з вив'язування горловини на 62см для утворення лінії скоса плеча закріпіть 2 рази по 8 і 1 раз по 9 петель через ряд.
13
Рукав.Наберіте 37 петель і зв'яжіть 5см гумкою 1 * 1.
14
В'яжіть 40см панчішної в'язкою, додаючи через кожні 3 см по одній петлі з обох сторін.
15
На 46см для утворення головки рукава закріпіть 5,4,8 разів по одній петлі. Потім 2,3,4 петлі з кожної сторони через ряд. Решта петлі закріпіть в одному ряду.Второй рукав в'яжіть по аналогії з першим.
16
Зшийте плечові і бокові шви.
17
По колу шиї наберіть 100 петель і в'яжіть 12см гумкою 1 * 1. При в'язанні міняйте діаметр спиць.