Як зробити генетичну експертизу.

У житті часто виникають ситуації, коли потрібно визначити ступінь споріднення людей. Це можуть бути і юридичні питання, і медична сумісність тканин, і визначення батьківства. Вирішити всі ці питання в наш час може аналіз ДНК, роблять його і за рішенням суду, і на замовлення приватних осіб.
Інструкція
1
Генетичним матеріалом для аналізу можуть бути будь-які тканини тіла, клітини крові, шкіри, слини і кісток. Зараз для аналізу найчастіше використовують зразок слини на ватній паличці.
2
Якщо після отримання відповіді ви плануєте судовий розгляд, слід заздалегідь і дуже ретельно вибрати клініку для проведення аналізу, адже ймовірність спорідненості 70- 95% суд може не взяти до уваги і оскаржити такий доказ цілком можливо. Для цих цілей краще всього підійде лабораторія, що надає відразу послуги по завіренню результату нотаріально. Висновок експерта при цьому обов'язково має бути зроблено в письмовому вигляді і містити опис даного дослідження і зроблені при цьому висновки.
3
Якщо ви все ж зважилися на аналіз і вибрали лабораторію для його проведення, то необхідно пам'ятати, що для проведення аналізу на батьківство чи материнства у неповнолітніх необхідний дозвіл і присутність одного з батьків дитини або опікуна. Матеріалом найчастіше служить венозна або капілярна кров і зішкріб з порожнини рота. для проведення аналізу необхідно особисто прийти в клініку, заповнити заявку, пройти процедуру по збору матеріалу, оплатити даний аналіз по квитанції і чекати результату. Зазвичай аналіз робиться приблизно 14 днів, за терміновість береться додаткова плата. Результат висилають поштою на вказану вами адресу, по телефону таку інформацію не повідомляють.
4
Можливо зробити аналіз і без особистого відвідування центру. Є цілий ряд лабораторій, що надають послугу замовлення аналізу онлайн, після замовлення вам буде висланий пакет документів, що включають в себе договір, квитанцію про оплату і набір для збору матеріалів. Зібравши матеріал самостійно, відішліть його разом з заповненим договором та копією квитанції про оплату. Якщо онлайн замовлення для вас не прийнятний ви можете самостійно зібрати біологічний матеріал відіслати його в лабораторію разом із супровідним листом, який буде містити дані осіб щодо яких буде проводиться аналіз, квитанцію про оплату із зазначенням пункту прейскуранта обраної лабораторії і питання яке виноситься на аналіз. Далі чекайте результат аналізу.
5
Перед самостійним забором генетичного матеріалу необхідно дотримуватися деяких правил. Утримайтеся від куріння і прийому їжі за 2 години до забору матеріалу, не використовуйте зубну пасту і ополіскувачі, безпосередньо перед забором прополощіть рот водою. Використовуйте тільки нові ватяні палички. Тримайтеся за один кінець палички, іншим близько 20 разів проведіть по внутрішній стороні щоки, не торкайтеся ваткою зі зразком інших предметів і не чіпайте його руками. Наконечник із зразком покладіть на новий аркуш паперу і просушіть приблизно 2 години, інший кінчик акуратно відріжте. Приготуйте для вірності 3 зразка матеріалу кожного з учасників аналізу. Готові зразки заклейте в новий паперовий конверт, на якому зробіть докладні позначки. Якщо ви берете матеріал у маленької дитини, підгадати час перед годуванням і попередньо дайте йому попити води.