Як зібрати робота.

Робототехніка з деяких пір перестала бути символом фантастичного майбутнього і стала цілком реальним додатком до сучасних досягнень техніки. За великі гроші можна купити багатофункціонального робота будь-якого призначення - від іграшки та інтер'єрного прикраси до засобу прибирання будинку.
Інструкція
1
Для виготовлення робота вам буде потрібно стара кулькова миша, два електродвигуна, вимикач, транзистор, світлодіод, резистори на 1К і 10К, електролітичний конденсатор, аудіокасета, дискета, батарейка типу «Крона» на 9V і утримувач батарейки, а також деталі DPDT 5V і LM386.
2
Розберіть миша. Витягніть з корпусу мікросхему і вийміть з неї кілька деталей - чорну пластикову, що знаходиться праворуч від виходу кабелю, і прозору білу з двома металевими роз'ємами, розташовану у пластиковій шестерінки - у двох примірниках.
3
Вам знадобляться тільки ці дві деталі - решту мікросхему можна викинути. Повністю витягніть з миші всі елементи і деталі, щоб залишився порожній пластиковий корпус.
4
З аудіокасети дістаньте маленькі котушки від магнітної стрічки - вони зіграють роль коліщаток. Надіньте колеса на вісь електродвигуна і зробіть шини - обмотайте кожне коліщатко вузькою смужкою гуми, покритої гумовим клеєм.
5
Поверх перших двох-трьох витків приклейте один виток гуми іншого кольору.
6
До деталі DPDT 5V припаяйте дроти - синій до жовтого контакту, а помаранчевий до помаранчевого контакту. Підключіть до цієї деталі 2N3904. Спаяти разом електролітичний конденсатор, резистор 10К і пластиковий чорний вимикач, який ви витягли з мікросхеми миші.
7
У деталі LM386 загніть один до одного крайню пару металевих смужок. Зберіть схему всередині корпусу миші в правильному порядку. Виріжте в бічних стінках нижній частині корпусу миші отвори і вклейте туди електродвигуни. Із зовнішнього боку кожного електродвигуна має бути надіто на вісь колесо з гумовою шиною.
8
У верхній половині корпусу миші просвердлите три отвори там, де раніше були кнопки. Один отвір просвердлите в задній частині корпусу.
9
Два прозорих сенсора, які ви дістали з мікросхеми на початку роботи припаяйте до проводів. В середній отвір передньої частини корпусу встановіть світлодіод і припаяйте до нього резистор 1К. З'єднайте з світлодіодом два припаяних до проводів сенсора, а в заднє отвір миші вставте вимикач.
10
З'єднайте верхню частину миші з нижньої, підключивши сенсори і світлодіод, а потім підключивши батарею і вимикач. Спаяти обидві частини корпусу миші, приклейте до передньої частини шматок пластика від дискети, зобразивши бампер, і спробуйте включити і запустити свого робота.
Створення такого складного пристрою видається, на перший погляд, майже неможливим. Однак якщо проявити кмітливість, то цілком реально створити робота з підручних кошти і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - комп'ютерна миша (кулькова, що не оптична);
  • - аудіокасета;
  • - світлодіод;
  • - електролітичний конденсатор;
  • - батарейка;
  • - дискета;
  • - транзистор;
  • - резистор;
  • - електродвигун;
  • - вимикач.
Інструкція
1
Спочатку розберіть миша і вийміть з неї всі наявні деталі і елементи: пластиковий корпус повинен залишитися абсолютно порожнім. З мікросхеми слід витягти тільки дві деталі, а саме: прозору білу з металевими роз'ємами і пластикову чорну. Зверніть увагу, що перша деталь знаходиться у пластиковій шестерінки, а друга - біля виходу кабелю, справа. Більше ця мікросхема вам не знадобиться, можете її викинути.
2
Тепер візьміть аудіокасету. У ній вам знадобляться маленькі котушки, на які намотана магнітна стрічка. Вони призначатимуться для коліс майбутнього робота . Дістаньте їх з касети і перетворите в шини: просто обмотайте кожне колесо смужкою гуми, попередньо змащеній клеєм.
3
Наступна необхідна деталь - DPDT 5V. До неї необхідно припаяти дроти: до помаранчевого контакту - помаранчевий провід, а до жовтого - синій. Потім до неї приєдналися інші деталь - 2N3904. Візьміть пластикову чорну деталь, витягнуту з корпусу миші, електролітичний конденсатор і резистор, і спаяти їх всі разом.
4
В бічних стінках комп'ютерної миші необхідно вирізати отвори і вклеїти туди електродвигуни. Не забудьте, що обидва колеса з гумовими шинами повинні бути надіті на осі електродвигунів. Далі просвердлите ще три отвори, на цей раз - у верхній частині корпусу, тобто там, де раніше розташовувалися кнопки. Крім того, один отвір знадобиться також із задньої частини корпусу.
5
Припаяйте ті дві прозорих деталі, що ви витягли з мікросхеми, до проводів, а резистор - до світлодіоду, встановленому в середньому отворі в передній частині миші. Далі необхідно з'єднати два раніше припаяних сенсора з світлодіодом, а в задню стінку корпусу вставити вимикач.
6
Підключіть батарею і вимикач, а також світлодіод і сенсори, а потім з'єднайте нижню частину корпусу з верхньої, обов'язково спаяти їх. До передньої частини можна приклеїти шматок пластика від дискети, тим самим зобразивши бампер. Тепер спробуйте включити робота і протестувати його роботу.