Як зробити капелюшок з картону. Як покласти вантаж на тканину на картон.

Строгий чорний циліндр, задерикуватий казанок або повітряна дамська капелюшок з картону - найпростіший вихід з положення, коли вони потрібні для карнавалу або аматорського спектаклю.
Вам знадобиться
  • - 2-3 листа щільного картону (А3);
  • - тонка тканина;
  • - будівельний скотч;
  • - клей ПВА дисперсійний;
  • - кисті для клею;
  • - ножиці;
  • - ніж для паперу.
Інструкція
1
Замірте обсяг голови: візьміть довгий прямокутний шматок паперу, оберніть навколо голови і скріпіть папір за допомогою степлера або скотча. Візьміть шматок картону, поставте на середину заготовку із смужки паперу і обведіть її по зовнішній стороні. Обведіть перше коло з відступом, розмір якого залежить від того, наскільки широкі поля будуть у вашої капелюхи.
2
Відріжте ножем для паперу зайві шматки картону, виріжте маленький гурток в середині, щоб вийшло кільце з широкими полями. Зробіть другу, точно таку ж заготовку. Це будуть поля капелюхи.
3
Виріжте з картону прямокутну смугу, довжина її коротких сторін залежить від того, наскільки високу капелюх ви хочете. Зробіть відступи по 1.5-2 сантиметра на кожній довгій стороні, відігніть їх, зробіть на них надрізи через кожні 2-3 сантиметри.
4
Поверніть прямокутник циліндром і приміряйте до кільця-основи. Загнутими надрізами треба зачепити підставу з внутрішньої сторони. Не склеюються циліндр, просто уточніть його діаметр і відкладіть.
5
Візьміть шматок тканини, накрийте їм кільце, розгладьте тканину, щоб не було складок, зріжте зайву тканину навколо кільця і в отворі, але обов'язково залиште припуски сантиметра по 2. Зробіть на пріпуськах всередині і зовні надрізи через однакові проміжки.
6
Нанесіть клей на зовнішній і внутрішній краю кільця і загніть надрізи, приклеївши їх до змащеному клеєм картону. Вийде кільце, задрапірувати тканиною з одного боку. Змастіть клеєм раніше відкладену картонну смугу, приклейте на неї шматок тканини, зріжте зайве, залишивши припуски по 2 сантиметри.
7
Поверніть картонку у формі циліндра і склейте. Поставте його на аркуш картону, обведіть по зовнішній стороні, виріжте вийшла гурток - це буде денце капелюхи. Покладіть кільце тканинної стороною вгору, візьміть циліндр, вставте його в отвір, загніть надрізані припуски всередину, щоб кільце лежало на них.
8
Приклейте акуратно циліндр до кільця, намазав клеєм внутрішню частину кільця, навколо отвору (щоб відігнуті припуски приклеїлися до НЕ задрапірованої стороні кільця). Наклейте на денце капелюхи тканину, відріжте зайве, залишивши припуски по 1-2 сантиметри.
9
Зробіть надрізи на припуску по всі кола. Змастіть клеєм внутрішню сторону денця, загніть надрізи всередину, щоб вони приклеїлися. Змастіть клеєм внутрішню частину денця і приклейте його зверху, на загнуті припуски циліндра.
10
Проклейте місця з'єднань будівельним скотчем, щоб капелюх була міцніше. Візьміть друге кільце-поля, задрапіруйте тканиною так само, як і перше. Покладіть тканиною вниз, змастіть картонну сторону клеєм і поставте на нього капелюх, гарненько притисніть.