Як заготовлювати деревину.

У Росії вже кілька століть використовують для будівництва деревні матеріали. Дерево добре підходить для областей з будь-яким кліматом. Даний матеріал також часто застосовують і в наші дні. З його допомогою споруджують гарні і теплі будинки.
Інструкція
1
В даний час на ринку житлового будівництва з'явилося досить багато нових матеріалів і технологій. Однак будинок з дерева продовжує залишатися найбільш популярним серед індивідуальних забудовників. Справа в тому, що даний матеріал в нашій країні є найбільш дешевим. Він добре підходить для втілення архітектурних задумів. Також варто відзначити його екологічну чистоту і хорошу повітропроникність. Дерево є відмінним теплоізолятором. Завдяки цьому в рубаною будинку оптимальна температура і вологість.
2
До вибору і підготовки деревини для зрубу потрібно поставитися дуже серйозно. Повинні бути відібрані тільки стиглі, здорові дерева, які не мають гнилі та червоточин. Найкраще заготовлювати деревні матеріали взимку або на початку весни. Дерева необхідно вивезти з лісу і відразу ж очистити від кори. У зимовий період вони мають вологість близько 30%. Для того щоб зробити зруб, необхідно їх злегка підсушити, приблизно на 10%. Для цієї мети дерева потрібно витримати під навісом. Колоди потім необхідно укласти в штабелі на підкладки. У цьому випадку буде забезпечено наскрізне провітрювання. Кору, тирсу та інші відходи обов'язково потрібно спалити. Цим ви убезпечите заготовлені колоди від жука-древоеда.
3
Якщо ви вирішили побудувати рубаний будинок, то підготуйте лісові матеріали хвойних порід. Варто відзначити, вони багато в чому перевершують листяні породи. У цих дерев більш правильна форма. Сосна має прямий стовбур. Також вона має високу стійкість до гниття. Однак у даного матеріалу є й негативні якості. Таке дерево часто піддається «посиніння». Синява не міняє фізико-механічних властивостей, але може сильно зіпсувати зовнішній вигляд. Не дивлячись на це, сосна є найпоширенішим матеріалом для будівництва дерев'яних будинків, як у нас, так і в Європі.