Як шиються покривала з гофрованого матеріалу.

В давні часи вміння зшити покривало із залишків тканини дуже цінувалося. Головне для досягнення відмінного результату - акуратність і бездоганна точність у виконанні кожної деталі.
Вам знадобиться
  • - 288 квадратних клаптиків зі стороною 8 см;
  • - 1,60 м на 1,20 м тканини для підкладки;
  • - 1,60 м на 1,20 м ватина для прокладки;
  • - 50 см тканини шириною 1,20 м для обтачек;
  • - булавки;
  • - біла мерсерізованная нитка;
  • - праска.
Інструкція
1
Зберіть лицьову частину покривала: виберіть клаптики тканини такий забарвлення, яка відповідає вашому задуму. Ретельно розгладьте вихідну тканину, наріжте 288 квадратних клаптиків зі стороною 8 см.
2
Сострочіть клаптики парами, склавши їх лицьовими сторонами і відступивши від краю 5 мм (робіть припуск 5 мм на шов далі у всій роботі). Припуски загладьте разом на одну сторону. Зробіть блоки з чотирьох клаптиків, Сострочіть пари один з одним. Перш ніж з'єднувати пари состроченних клаптиків один з одним, сколіть шпилькою центральні шви пар, щоб квадрати вийшли ідеально рівними (повинно вийти 72 блоку).
3
Сострочіть ряд з 8 блоків, загладьте всі шви в одну сторону, наприклад, направо. У другому ряду загладьте шви наліво. Сострочіть так же всі дев'ять рядів, загладжуючи шви в різні боки.
4
Сострочіть послідовно отримані ряди, кожен раз загладжуючи шви вниз.
5
Візьміть підкладкову тканину, отутюжьте, виріжте прямокутник зазначеного розміру, покладіть його лицьовою стороною вниз на рівну поверхню, зверху розстеліть ватин і розпрямте складки і нерівності. Зверху покладіть лицьову частину покривала горілиць, розпряміть і розгладьте всі три шари. Слідкуйте за тим, щоб зрізи лицьовій частині і ватину з підкладкою лягли строго паралельно один одному.
6
Сколите булавками всі три шари: почніть сколювати від центру прямокутника вгору, вниз, направо і наліво, потім гратами по всій поверхні. Залишайте відстань 20-15 см між шпильками.
7
Виконайте стяжку покривала: візьміть голку з білою мерсерізованной ниткою, проколіть покривало в центрі з лицьового боку, простягніть нитку, залишивши 5 см вільного кінця, виведіть голку в сусідньому клаптику, близько до першого проколу, зробіть ще один стібок, запровадивши голку в ті ж проколи, залиште 5 см другого вільного кінця нитки.
8
Зробіть з вільних кінців два вузлика, стягніть таким же чином всі точки, де сходяться чотири клаптика.
9
Виконайте обтачку покривала: спочатку промітати зрізи на відстані 3 см від країв по лицьовій стороні. Ображати підкладку і ватин, щоб залишалося 1,5 см від краю лицьового боку. Виріжте чотири смуги шириною 6 см, довжиною 1,20 м.
10
Складіть смуги лицьовою стороною всередину вздовж навпіл і загладьте, потім подверніте 5 мм уздовж однієї довгої сторони на виворітну сторону. Приколіть шпильками обтачку до покривала, склавши їх лицьовими сторонами, щоб співпали необроблені краї. Так само приколіть обтачку до протилежної сторони покривала.
11
Пристрочите смуги обтачки до двох сторін, відігніть їх через край на підкладку, шов загладьте. Підшийте відхилений край до підкладці потайним швом. Ображати торцеві боку обтачек до 3 мм.
12
Пристрочите таким же чином смуги обтачки до двох залишилися сторонам, залиште по 5 мм з торцевої сторони смужок, загніть їх на підкладкову сторону, подверніте і підшийте потайним швом.