Як заспокоїти підлітка. заспокійливий засіб для підлітка.

Підлітковий вік приносить багато труднощів як самому підлітку, так і його батькам. Підвищена збудливість і конфліктність дитини, хвороблива реакція на досить необразливі фрази може привести батьків в подив. Але якщо вони будуть знати, що з ним відбувається, то зможуть вибрати найбільш правильні варіанти спілкування.
Інструкція
1
У період підліткового віку в психіці дитини відбуваються значні зміни. Сприймаючи інформацію про навколишній світ, підліток відразу співвідносить її з собою. Його нервова система перевантажена, тому досить одного неправильного слова, щоб він «вибухнув». У цей період важливо виробити правильний стиль спілкування, що дозволяє не травмувати психіку дитини заспокоїти його, якщо в цьому виникне необхідність.
2
Найголовніше, що необхідно для спілкування з підлітком - це його довіру до вас. Але за рахунок чого воно виникає? Дитина повинна знати, що який би проступок він ні скоїв, ви не будете його лаяти і вже тим більше карати. Спокійне пояснення помилок, доброзичлива розмова набагато дієвіше крику і погроз. До часу настання підліткового віку ваша дитина повинна знати, що немає такої проблеми чи питання, з яким він би не міг до вас підійти.
3
Дуже важливо, щоб дитина вас поважав - це один з факторів виникнення довіри. Якщо немає поваги, ваші слова виявляться марними. Підліток є максималістом і не стане слухати того, хто не є для нього авторитетом.
4
Якщо існує довіра, багато чого спрощується. Бачачи, що ваша дитина чимось засмучений, ви можете спробувати з ним поговорити. Саме спробувати - він може в багнети зустріти будь-які ваші слова. Не питайте його «Що трапилося?», Таке питання може лише спровокувати спалах гніву. М'яко і ненав'язливо поцікавтеся, як ідуть справи. Якщо підліток, буркнувши «нормально», тікає, чи не приставайте до нього, дочекайтеся більш сприятливого моменту. У тому випадку, якщо по його реакції видно, що він готовий говорити, запитаєте, що у нього нового. Дитина може розповісти вам про події дня, в тому числі повідати і про свої проблеми. Дізнавшись причину його розлади, ви вже зможете допомогти йому конкретним радою.
5
Хорошим способом заспокоїти підлітка є перемикання його уваги з роздираючих його негативних думок на щось інше. Не пропонуйте йому зайнятися чимось цікавим - наприклад, пограти в футбол, шахи та т.п. У його стані така пропозиція може бути розцінено як насмішка. Попросіть його допомогти вам в якійсь справі - такий варіант набагато дієвіше. Неважливо, що це буде - ремонт дверей, крана, комп'ютера або щось ще. Дитина навряд чи відмовить вам у допомозі, робота допоможе йому відволіктися від неприємних думок. Потім, вже в спокійно обстановці, ви можете спробувати з'ясувати суть його проблеми і допомогти з нею справитися.