Як зв'язати жилетку для хлопчика спицями. в'яжемо спицями жилетку на хлопчика.

Жилетка в'яжеться досить швидко і рідко залишається незатребуваною. Хлопчику цю річ можна носити з сорочкою, водолазкой і футболкою кожен день і в більш урочистих випадках. Все залежить від того, який візерунок і забарвлення ви виберете для своєї роботи. На хлопчачі жилетці чудово виглядають прості джгути, ромби, квадрати та інші геометричні рельєфи. А якщо ви виберете універсальну викрійку з трикутним вирізом і проймами рукавів, то такий одяг можна передати у спадок і молодшій сестричці.
Вам знадобиться
  • - пряжа середньої товщини (200 г);
  • - спиці №№ 3,5 і 4;
  • - циганська голка;
  • - шпилька.
Інструкція
1
Оберіть підходящий візерунок і розрахуйте щільність в'язання і потрібний розмір одягу. Наприклад, хлопчикові 4-5 років можна пов'язати жилетку спицями №4 з пряжі середньої товщини (її знадобиться всього пара 100-грамових мотків). Щільність в'язання в описаному прикладі буде 23 петлі на 10 см полотна.
2
Починайте роботу зі спинки жилета спицями тонший - №№3 або 3,5. Наберіть на них 73 петлі і зробіть еластичну гумку висотою в 2-2,5 см (дві виворітні і дві лицьові петлі). Далі вам потрібно перейти на більш товсті спиці, на яких ви розраховували щільність в'язаного полотна (в даному випадку - №4).
3
Переходьте на основний обраний візерунок. Починаючої в'язальниці можна рекомендувати «рис», або «перловий» рельєфний візерунок - з його допомогою створюється цікава «крупчасті» структура полотна. Невеликий «перли» виконується просто: - спочатку в'яжіть ряд, як гумку - чергуючи лицьові і виворітні петлі; - в наступному ряду сместите візерунок на одну петлю: над лицьовій робите виворітну, над виворітного - лицьову; - далі продовжуєте зміщення по образцу.Для крупного «перлів» здійснюйте зміщення через ряд.
4
В'яжіть жилетку, поки не зробите полотно заввишки 20-25 см від кінця нижньої гумки. Тепер з лівого і правого боку слід виконати пройми рукавів. Для кожної пройми закривайте через ряд: - спочатку відразу 3 петлі (пров'язуючи сусідні петлі спільно); - Потім 2 петлі; - Нарешті, 1 петлю.
5
Виміряйте пов'язану спинку від нижньої кромки до верхньої, - якщо загальна довжина роботи досягла 40 см, закрийте петлі. У вас повинно вийти по десятку петель для кожного плеча і 33 серединні петлі для лінії вирізу.
6
Робіть передню частину жилетки для хлопчика за зразком спинки, поки не дійдете до початку формування пройм. Починайте виконувати їх вищеописаним способом і одночасно зніміть пару центральних петель переду на шпильку - це початок трикутної горловини майбутнього дитячого жилета.
7
З одного боку вирізу продовжуйте в'язати колишньої робочої пряжею, з іншого - введіть нитку того ж кольору і товщини від окремого клубка. Вам потрібно виконати спочатку одну частину переду, потім - іншу.
8
Щоб поступово скорочувати в'язане полотно для горлечка жилета, в кожному другому ряду відступайте від краю на 3 петельки і пров'язуйте разом дві наступні петлі. 3 рази збавте по 2 петлі з кожної сторони вирізу, потім 16 разів ще по петельці. Коли доробите полотно до лінії плечей, закінчуйте в'язання жилетки.
9
Зшийте разом перед і спинку, виконавши акуратні трикотажні шви з боків і по лінії плечей. По краю вирізу наберіть петлі для планки тими ж спицями, якими робили гумку низу. У даному прикладі виходить всього 130 петель. Планку виконайте тієї ж висоти, що й еластичне полотно нижньої кромки виробу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NT35AEI8y-U
Корисна порада
Перед використанням готової жилетки для хлопчика отпарьте її і висушіть в розправленому стані на горизонтальній поверхні.