Як підготувати машину до зими.

Для автомобіліста зима є найбільш складним сезоном в році. Щоб уникнути всіляких неприємних ситуацій в зимові місяці, необхідно ретельно підготуватися до наступу зими. І гальма, і важелі підвіски, і свічки, і дроти, і колеса взимку працюють в екстремальному режимі і зношуються набагато швидше, ніж в теплу пору року.

Багато експертів стверджують, що в умовах суворої зими навіть самий хороший і надійний автомобіль зношується в п'ять разів інтенсивніше, ніж влітку. Тому краще не ризикувати і ретельно підготувати свій автомобіль до зими.

  1. Гальмівні колодки, навіть не дуже зношені, перед зимою необхідно замінити - як показує практика, основною причиною заносу є різниця гальмівних моментів коліс. Гальмівну рідину також варто поміняти - робити цю процедуру потрібно не рідше, ніж раз на два роки. Краще купувати гальмівну рідину найвищої якості - економити на ній не варто.
  2. Щоб заздалегідь підготувати машину до зими, варто також подбати і про придбання зимової гуми. Їздити на літній гумі по зимовим обледенілих дорогах не просто безрозсудно, але й попросту небезпечно. Якщо Ви переміщуєтеся на автомобілі тільки по місту, достатньо буде поставити звичайну зимову гуму. А от якщо Ви взимку виїжджаєте на автомобілі за місто - придбайте шиповані шини.
  3. Ще одна «проблемна зона» будь-якого автомобіля в зимовий час - акумулятор. На сильному морозі нерідко можуть виникати проблеми з пуском двигуна. Тому завчасно перевірте рівень дистильованої води в акумуляторі, і якщо її недостатньо - долийте необхідну кількість. Також доцільно підзарядити сам акумулятор і перевірити щільність електроліту. Якщо показник щільності опустився нижче позначки в 1,27 - значить, настав час подумати про те, щоб замінити акумулятор. В умовах суворої зими краще експлуатувати якісні, фірмові акумулятори. Якщо ж Ви вирішили заощадити і не змінили акумулятор - запасіться, хоча б проводами «для прикурювання», так як на морозі зношена батарея може просто відмовитися працювати.
  4. Напередодні морозів також необхідно замінити масло і масляний фільтр - для зими добре підходять масла з пониженням індексом в'язкості.
  5. Приділити увагу слід і кузову - взимку він сильно страждає від перепадів температури і солі, якою посипають дороги. Тому і старі, і нові автомобілі потребують антикорозійного підготовці кузова: слід хоча б покрити поверхню кузова мастикою або воском.

Охолодну рідина в процесі підготовки до зими потрібно замінити антифризом, стійким до низьких температур. Та й свічки запалювання краще поставити нові. Як бачите, підготувати машину до зими не так вже й складно - необхідно просто врахувати всі аспекти, які можуть мати значення в холодний зимовий час. І не забувайте, що готувати сани краще все-таки влітку - процес підготовки до зимового сезону потрібно здійснювати в оптимальне для цього час, не чекаючи настання холодів.

Літні дні залишилися позаду і ось все кутаються в осінні одягу. Пора заздалегідь задуматися про підготовку автомобіля до зими . Щоб через місяць (під час ажіотажу) не проводити півдня в чергах. Автолюбитель на пару із залізним конем повинні зустріти гідно перші заморозки. Давайте разом розберемося, як підготувати автомобіль до зими .
Вам знадобиться
  • Зимова гума, зимове сезонне масло, новий акумулятор та незамерзаюча рідина.
Інструкція
1
Купіть зимову гуму і знак-наліпку «Шипи». Не слухайте «знавців», які кажуть: що зими пішли теплі, а зимова гума ковзає по мокрій дорозі, або що асфальт в місті чистять, і не варто витрачатися на шипи. Коли стовпчик термометра опуститься нижче +4 градусів, не роздумуйте і летите в шиномонтаж.
2
Розберіться з маслом. Якщо ви намотуєте 10-15 тисяч кілометрів за рік, то вам слід двічі міняти масло разом з фільтром (напередодні літа і напередодні зими).
3
Подумайте про акумулятор. Якщо ви не бажаєте щовечора ставити акумулятор на підзарядку або боїтеся не завестися далеко від дому, то придбайте новий. Згадайте, скільки років ви експлуатували акумулятор? Якщо термін досяг чотирьох років, то не скупіться і вирушайте в магазин.
4
Не забудьте про незамерзаючої рідини. «Незамерзайка», як називають її в народі, призначена для мийки стекол в автомобілі при низькій температурі повітря. Ця рідина складається з розчину спирту з миючими добавками, барвника і віддушки.
5
Заженіть машину на оглядову яму. Обробіть антикорозійним покриттям днище.
6
Не забудьте купити скребок, за допомогою якого будете зчищати з машини сніг.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=G6ETp0amApM
Зверніть увагу
Як визначити підробку незамерзаючої рідини? Якщо вона має різкий запах - це добре, підробки, як правило, не пахнуть.
Корисна порада
Як розібратися в маркуванні масла? Візьмемо, наприклад, SAE 10W-40. "W" означає зимове застосування масла (W - початкова буква від англійського слова WINTER - зима). Чим більше цифра перед буквою W (у нас це цифра 10), тим більше в'язкість масла при низьких температурах. Через це фактора погіршується холодний пуск двигуна. Масло повільніше розтікається по двигуну, що призводить до його зносу. SAE 40 - це літнє сезонне масло, а SAE 10W - зимове сезонне масло. Якщо в позначенні присутня відразу два класи, як у нас, це говорить про всесезонні.