Як розпізнати симптоми бронхіту.

Бронхіт - досить неприємне захворювання, що супроводжується виснажливим кашлем, головним болем, слабкістю, а іноді і підвищенням температури. Запальний процес бере свій початок з носа і носоглотки, спускаючись нижче і вражаючи бронхи. Лікувати бронхіт необхідно правильно, бо з часом він може придбати хронічну форму і навіть перетекти в астму.
Інструкція
1
Кашель є головним індикатором того, що в бронхах починається запалення. Ви можете легко сплутати початок бронхіту зі звичайною вірусною інфекцією, яка часто і є провокуючим фактором для його розвитку. На початковій стадії хвороби кашель переважно сухий і нечастий, але через пару днів до нього додається мокрота. Болісний кашель, а у маленьких дітей іноді з блювотою, частіше турбує вночі, ніж вдень. Якщо ви лежите, то кашель буде ускладнюватися, але прийнявши сидяче положення можна на час полегшити стан.
2
Вранці, після безсонної ночі, зазвичай відчувається нездужання і розбитість. Надвечір може піднятися температура, особливо, якщо бронхіт супроводжується або був викликаний ГРЗ. Гострий бронхіт майже завжди протікає з лихоманкою, але якщо при вірусної етіології температура може бути дуже високою, то при бактеріальної температура не піднімається вище позначки 38оС.
3
Якщо бронхіт протікає в стадії загострення, то сильний кашель відзначатиметься протягом тижня-двох, а іноді й довше. Вологий, хворобливий кашель, що триває більше місяця, свідчить про перехід хвороби у повільну форму і про слабкість відновлювальних механізмів імунної системи. Гострий бронхіт добре піддається антибактеріальної терапії. Однак запущена хвороба може обернутися бронхиолитом або пневмонією.
4
Дуже важливо навчитися відрізняти бронхіт гострий від алергічного бронхіту, міліарний туберкульоз або пневмонії, симптоматика яких вельми схожа. Наприклад, при алергічному бронхіті температура ніколи не підвищується, але обов'язково повинен бути контакт із будь-яким алергеном (миючими засобами, пилок рослин, шерсть тварин і т.д.). При бронхопневмонії на відміну від гострого бронхіту температура не піднімається різко, а підвищується поступово і тримається близько 10-12 днів.
5
Якщо ви кашляєте більше трьох місяців на рік протягом декількох років, то можна говорити про хронічну форму хвороби. Хронічний кашель є основною ознакою цієї форми. Він більш глибокий, глухий з почастішанням і виділенням мокроти в ранковий час. Температури зазвичай не буває. З часом, як при хронічному, так і при гострому бронхіті можлива поява задишки або крові у мокротинні.