Як перемогти інфекцію, зміцнюючи імунну систему.

Слово «імунітет» давно перекочувало з розряду медичних термінів в наше повсякденне життя. Якщо раніше говорили, що причина всіх хвороб - нерви, тепер кажуть - ослаблення імунітету. Погана екологія, велика кількість їжі з консервантами, низька стресостійкість населення дійсно привели до значного ослаблення імунного захисту громадян. Відповідаючи за захист від зовнішніх і внутрішніх факторів, що впливають на організм, імунна система і сама потребує свого зміцненні.
Інструкція
1
Існує кілька найпростіших тестів на визначення рівня захищеності організму. Якщо помічаєте, що стали швидко втомлюватися, почуття розбитості не проходить і після відпочинку, ГРЗ і ГРВІ стали постійними супутниками (частіше 3-4 разів на рік), захворювання, якими хворіли - стали хронічними, з'явилися алергічні, аутоімунні хвороби - це дає збій імунна система.
2
Існують спеціальні препарати, які відтворюють в організмі клітини імунної системи. Найбільш відомий інтерферон альфа-2. Але вдаватися до фармакологічних препаратів рекомендується у вкрай важких випадках - післяопераційних ускладненнях, важких хворобах. Домогтися підвищення імунного захисту можна засобами народної медицини.
3
Зміцнення імунітету - це цілий комплекс процедур і дій, який включає нормалізацію шлунково-кишкової діяльності, прийом антиоксидантів, очищення організму, загартовування та ін. В першу чергу необхідно контролювати стан кишкової флори, особливо після прийому антибіотиків і сульфаніламідів. Порушення рівноваги веде до дисбактеріозу, шкірним захворюванням. Прийом пробіотиків відновлює і підтримує оптимальну мікрофлору, внаслідок чого організм стає стійким до кишкових захворювань.
4
Для самостійного вироблення клітинами інтерферону організму потрібний джерело його утворення - бета-каротин, який міститься в моркві, дині, помідорах. Поступаючи з їжею в кишечник, за допомогою ферментів, він перетворюється на вітамін А. Всмоктуючись в кровотік, а потім в тканини, вітамін А зміцнює їх, забезпечуючи природну противірусну і протимікробну захист.
5
Вітаміни Е і С перешкоджають віковій катаракті, серцево-судинних і онкологічних захворювань, а також передчасного старіння. З їх допомогою підвищується стійкість організму до інфекцій, зростає захисна реакція при запаленнях, нейтралізується токсичний вплив. Найпоширенішими джерелами вітаміну С є цитрусові, шипшину, смородина, петрушка. Волоські горіхи, зелений горох, зелені боби, паростки пшениці, кукурудза, насіння, рослинна олія - джерела вітаміну Е. Також для зміцнення імунітету необхідний селен, що міститься в білих грибах, пивних дріжджах, часнику, пшеничних висівках.
6
Важливим чинником зміцнення імунітету є очищення його від продуктів переробки, токсинів, шлаків. Природна система очищення включає в себе своєчасне спорожнення кишечника, виділення сечі і потовиділення. Можна звичайно використовувати і аптечні препарати, типу активованого вугілля, поліпефана, енеросгеля, але також прекрасно сприяють очищенню організму звичайні ягоди, зелень, типу селери, кропу, петрушки, які володіють найбільш ефективними детоксикаційними, антисептичні та спазмолітичні властивості.
7
Окрема розмова можна вести про ефективність банних процедур, що сприяють посиленню мікроциркуляції рідини в організмі, розширенню капілярів і прискорення кровотоку, що підсилює роботу лімфатичних з'єднань, від чого у виграші залишається імунна система.
8
Закаливающие процедури - найвідоміший спосіб зміцнення імунітету - включають в себе обтирання, обливання, контрастні обливання, полоскання горла водою контрастних температур, ножні ванни, та ін. Головне, щоб дотримувалася регулярність виконання процедур, так як гартуючу дія - рефлекторне , припинив виконувати - протягом 15-25 днів весь їх позитивний ефект буде втрачений.
9
Не варто забувати про рослини імуномодуляторами і адаптогенах. До них відносяться ехінацея пурпурова, шипшина, корінь солодки, лимонник, елеутерокок, левзея сафлоровидная, родіола рожева, женьшень і ін.
Зверніть увагу
Людина, систематично зміцнюючий свій імунітет за допомогою комплексу описаних дій, здатний набагато легше впоратися з наявними хворобами і вберегтися від нових недуг до глибокої старості.
Корисна порада
Крім того, можна восспользоваться способами зміцнення організму спеціальними дихальними вправами, прийомами воссточного самомасажу та ін.