Як шити килимки з клаптиків. Як плести килимки з клаптиків схема.

Пошиття килимків з клаптиків - дуже корисне і цікаве заняття. Крім того, це абсолютно не складно, впорається навіть новачок. Якщо ви людина з фантазією, то процес принесе величезне задоволення.
Вам знадобиться
  • - клаптики;
  • - нитки;
  • - голка.
Інструкція
1
Візьміть відрізки і великі клапті тканини і поріжте їх на вузькі смуги. Потім зшийте разом кілька смуг клаптикової тканини, переплетених між собою. Найбільш поширені круглі або овальні килими, згорнуті з кісок, що складаються з переплетених між собою клаптевих смужок. Іншу форму килимку можливо додати за допомогою пучків маленьких сплетених кісок, облямованих тасьмою. Коротенькі шматочки плетінки будуть лежати один на іншому. Тоді виходить прямокутний килим.
2
Кінці трьох смуг сколіть англійською шпилькою. Накиньте її на гачок, який надійно закріпіть десь на рівні своїх очей. Починайте плести кіску. Зовнішні краї клаптевих смужок завертайте таким чином, щоб їх перекривали складені смужками тканини. Плести кіску починайте від шпильки. Смугу, що знаходиться в правій руці, перенесіть поверх центральної смужки тканини, а смугу з лівої руки - поверх нової центральної смужки. Продовжуйте плести, при цьому загортаючи всередину зовнішні краї смуг.
3
Коли якась клаптева смуга буде закінчуватися, пришийте нову смужку до неї. Шви подовжених смужок необхідно розташовувати в шаховому порядку. Після закінчення плетіння косички, вільні її кінці закріпіть шпилькою. Щоб зробити згорнутий килим з кісок, прошийте за допомогою килимовій голки з міцною ниткою першу петлю коси, потім петлю, яка розташована, поруч з нею. Пересувайтесь косичками назад і вперед, звиваючи їх в спіраль. Слідкуйте, щоб косички були плоскими, а стібки - не дуже тугими, але міцними.
4
Продовжуйте зшивати коси до тих пір, поки не вийде килимок необхідного розміру. Щоб край килимка вийшов гладким, необхідно в кожній смужці останні 25 см зводити до конусу. Завершіть плетіння. Пропустіть звужені кінці через петлю, що знаходиться за ними. Закріпіть, а відкриті краї сховайте.