Як навчитися в'язати шкарпетки. перехід від гумки шкарпеток на лицьові петлі на чотирьох спицях.

В'язані вовняні шкарпетки завжди асоціюються з домашнім теплом, затишком, добром. В північних регіонах вовняні шкарпетки користуються особливим попитом через кліматичних умов. Щоб навчитися в'язати шкарпетки, достатньо вміти виконувати лицьові і виворітні петлі.
Вам знадобиться
  • - клубок вовни (або інший пряжі) 70-150 г
  • - спиці 5 шт. (Номер спиць в залежності від товщини ниток).
Інструкція
1
Розрахунок петель при в'язанні носков.Вяжем шкарпетки на п'яти спицях. При наборі число петель має бути кратно чотирьом. На пару приблизно вимагається 70-150 г ниток залежно від їх щільності. Враховується розмір ступні і вік того, для кого будуть призначені носкі.Чтоби визначити, скільки петель необхідно набрати на спиці для роботи, рекомендується виміряти окружність ноги біля кісточки і окружність з підйому. Тепер вираховуємо середню окружність ноги. Це делаемсложеніем обох мірок, потім ділимо отриманий результат на два.Прімер: окружність ноги біля кісточки - 23 см, окружність ноги з підйому - 27 см.Получаем: 23 + 27 = 50; 50: 2 = 25.Значіт, в даному прикладі визначаємо кількість петель необхідне для 25 см. Далі вибираємо щільність в'язання для гумки і набираємо таку кількість петель, скільки входить в довжину 25 см - 60 петель (по 15 петель на 4 спиці).
2
Технологія в'язання носков.Вязаніе носка починаємо з гумки. Найчастіше використовують гумку співвідношенням лицьових і виворітних петель 1 х 1 (більш щільна в'язка) або співвідношенням 2 х 2. Довжина гумки приблизно 9-10 см.Основная частина носка в'яжеться лицьовими петлямі.Прі переході від в'язання гумки до основної вязкеноска слід збавляти петлі по всьому ряду. Для цього потрібно провязать дві разом. В'яжемо хусткової в'язкою приблизно 4-8 см (кому як подобається) до п'яти.
3
пров'язуванням пяткі.После пров'язування петель, що знаходяться на 1 та 2 спицях, починаємо в'язати п'яту. В'яжемо її з петель, що знаходяться на 3 і 4 спицях - на 30 залишилися петлях (60 петель: 2). Спочатку пров'язуємо їх однією спицею, далі переходимо до в'язання на двох спицях. Висоту п'яти виконуємо хусткової в'язкою. Для дитячих шкарпеток висота п'ятки приблизно дорівнює 3-4 см, до 35 розміру взуття - 4 - 5,5 см, а з 35 розміру вона приблизно -6 см. Після того, як висота п'ятки пов'язана, починаємо зменшення петель. Подумки ділимо всі петель на три частини. Дві крайні частини матимуть однакову кількість петель, а в середній можна залишити 6 (12-6-12) петель в нашому прімере.Начінаем зменшення петель з виворітного ряду. Для цього пров'язуємо разом подальшим петлю бічній і першу петлю середній частині. Пров'язуємо 4 петлі центральній частині, і знову разом 6 петлю цій частині і 1 бічний часті.Ліцевую сторону пров'язуємо без убавленій.Затем знову убвляем, пров'язуючи виворітними петлямі.І так доти, поки не залишиться 6 петель в середній частині.
4
В'язання ступні (сліду) .З получившегося краю п'яти набираємо нові петлі спицею, на якій петлі середньої частини. Потім поступово пров'язуємо всі петлі на 1та 2 спицях. Потім за допомогою вільних спиці і з іншого краю п'яти набираємо стільки ж петель, скільки набрали з першого краю. На цю ж (4-ю) спицю перев'язуємо половину петель середньої частини п'яти (3 петлі). Слідкуйте, щоб кількість петель на 3-й і 4-й спицях було одінаковим.После набору нових петель на 3 і 4 спицях петель може стати більше, ніж на 1 і 2. Зайві петлі зменшуємо через коло і тільки на цих спіцах.Виполняем так : на 3 спиці на початку більшості носка пров'язуємо дві петлі разом, перекидаючи. На 4-й спиці в кінці слід провязивать лицьовій петлею дві разом. Зменшуємо стільки, щоб отримати на кожній спиці початкове число петель. Далі до основи великого пальця в'яжемо по колу, після цього починаємо збавляти петлі.Чтоби зменшення петель мало закруглену форму, потрібно провязивать разом по дві лицьовій петлі в середині і в кінці основної частини носка на кожній спиці. Кількість рядів, які в'яжемо, що не збавляючи, повинно завжди відповідати числу петель, які пров'язуємо між двома Збавляння петлями на кожній спіце.После того, як робота закінчена, шкарпетки потрібно випрасувати через вологу тканину. Гумку прасувати не треба.
Зверніть увагу
Щільність в'язання скрізь повинна бути одінакова.Во час в'язання приміряйте шкарпетки, щоб вчасно скорегувати роботу, якщо це потребуется.После прання вовняні вироби дають усадку.
Корисна порада
Щоб пяточка і мисок носка були міцніше, можна ув'язати додаткову ніть.Носкі можна в'язати на замовлення, заробляючи на цьому. Продемонструйте на собі нові в'язані шкарпетки знайомим або подаруйте пару - ось ваша реклама.Внешнюю сторону п'яти можна пров'язати виворітними петлямі.Во час в'язання шкарпеток, починаючи приблизно з 35-го розміру взуття, щоб п'ята вийшла ширше, другу частину петель можна збільшити на три- чотири петлі за рахунок бічних частин. Під час в'язання можна міняти колір нитки, виконувати візерунки.