Як вирішувати завдання з криміналістики.

Криміналістика - це наука про розслідування, розкритті та попередженні злочинів. Їй притаманні не тільки спеціальні, але й загальні завдання, які сприяють швидкому і повному розкриттю злочинів, встановленню обставин кримінальної справи і винних, притягнення їх до відповідальності та подальшого запобігання нових злочинів.
Інструкція
1
Для вміння та набуття досвіду і знань у розкритті злочинів, необхідно навчитися вирішувати завдання з криміналістики. Спочатку потрібно визначити - до якого виду правопорушення відноситься конкретна криміналістична завдання. Потім рішення задачі виконується за методикою розслідування окремого правопорушення. Загальні та спеціальні завдання криміналістики вирішуються за умови криміналістичної ідентифікації та наявності об'єктів і суб'єктів, визначення важливих і значимих моментів. На цій основі призначаються експертизи, проводяться допити та обшуки. На практиці важливо встановити істину у конкретній кримінальній справі.
2
В теоретичної складової необхідно вивчити злочинця і прийти до розуміння досконалого дії. Необхідно вивчити речові докази, дії, пов'язані із злочином, оцінити вчинки учасників, розглянути характер, способи дії і звички осіб, які беруть участь у злочині. Виявити прийоми вивчення слідів, підробки документів та інших важливих доказів, що допомагають не тільки вирішити завдання, але і розкрити злочин. Як і при вирішенні будь-якої іншої задачі, в криміналістичній завданню так само необхідно спочатку встановити істину по кожній кримінальній справі, одночасно вивчити злочинця, створити про нього повну картину і уявлення. За допомогою зібраних відомостей - пізнати злочин.
3
Для встановлення істини злочину більш докладно і уважно вивчіть речові докази, сліди, тобто ті факти, з якими важко посперечатися, але які скажуть все самі за себе. Такі докази не зможуть брехати і помилятися, особливо, якщо методика дослідження була вірна. Необхідно враховувати значимість показань свідків, їх достовірність і неупередженість, а так само фальсифікацію речових доказів.
Корисна порада
Необхідно враховувати значимість показань свідків, їх достовірність і неупередженість, а також фальсифікацію речових доказів.