Як обшити укоси.

При заміні старих вікон виникає необхідність в обробці укосів. Ви можете замовити цю послугу в фірмі, яка монтувала вам склопакети, або зробити все самостійно. Відкоси закріплюють після повної установки вікна і підвіконня, коли монтажна піна повністю застигне. Усі матеріали для роботи продаються в будівельних магазинах.
Вам знадобиться
  • - вологостійкий гіпсокартон;
  • - панелі з ПВХ;
  • - сендвіч-панелі;
  • - рулетка;
  • - ножівка ;
  • - малярський ніж;
  • - монтажна піна;
  • - вологостійка грунтовка;
  • - кисті;
  • - стартовий профіль.
Інструкція
1
Вирішіть, з яких матеріалів будуть ваші відкоси. Якщо у вас для ремонту припасені листи вологостійкого або звичайного гіпсокартону, використовуйте їх для укосів. При неглибоких віконних прорізах, до 25 см, можна скористатися панелями ПВХ. Доброю теплоізоляцією і зручністю монтажу відрізняються відкоси, виготовлені з сендвіч-панелей.
2
Зніміть розміри з віконних прорізів. Розмітьте матеріал, з якого ви плануєте зробити відкоси. Гіпсокартон та панелі ПВХ легко підганяються за розміром малярським або будь-яким гострим ножем. На гіпсокартоні прорежьте верхній шар, а потім різко розламати лист. Сендвіч-панелі пиляють ножівкою з дрібними зубами.
3
Обеспильте віконний отвір. Обробіть його грунтовкою глибокого проникнення з антигрибкові властивості. Область біля вікна піддається перепадам температур і знаходиться в зоні підвищеної вологості. Важливо попередити небезпеку виникнення цвілі.
4
Якщо ви плануєте зробити відкоси з гіпсокартону, то додатково обробіть його вологостійкої ґрунтовкою з усіх боків. Дайте йому висохнути.
5
Проріжте зазор шириною і глибиною близько 1 см між самим пластиковим склопакетом і віконним прорізом з трьох сторін. Вискобліте з нього монтажну піну. Цю операцію зручно робити малярським ножем або кінцем маленької ножівки. Якщо відстань між вікном і отвором не дозволяє зробити таку канавку, то пригвинтите по контуру вікна стартовий профіль.
6
Закріпіть стартовий профіль зверху і знизу на торцях панелей з ПВХ і сендвіч-панелях, які вже нарізані за розмірами. Тобто в тих місцях, де вони будуть стикатися один з одним і з підвіконням.
7
Заведіть підготовлені пластикові або гіпсокартонні заготовки в прорізаний зазор. Встановлюйте спочатку бічні частини. Відстань між віконним прорізом і укосом залийте монтажною піною. Не переборщити з кількістю піни, вона в процесі застигання розширюється і може зігнути панель або гіпсокартон. Якщо відстань невелика, то відкоси посадите на клей.
8
Закріпіть розворот укосів малярським скотчем до стін. Для верхнього укосу можна поставити додаткові розпірки, уперши їх в підвіконня. Не забирайте кріплення до повного висихання піни.
9
обрамити F-подібним профілем панелі з ПВХ і сендвіч-панелі. На торці укосів з гіпсокартону прикріпіть перфорований куточок і заштукатурьте, вирівнюючи зі стіною.
10
Все місця стиків пластикових укосів обробіть білим або прозорим силіконом. Гіпсокартонні стики промажьте акриловим герметиком, бо потім його можна пофарбувати.
11
Укоси з гіпсокартону пофарбуйте алкидной емаллю.