Як зробити кросворд з географії.

Складання кросворда - одне з найцікавіших шкільних завдань. Під час його створення учень не тільки показує свої знання з предмета, а й включається в якусь гру. Адже важливо придумати такі питання, які стануть для однокласників нелегкої і водночас захоплюючою задачею.
Інструкція
1
Складіть питання для кросворду. Якщо вам не задана певна тема, постарайтеся зробити його різноманітним, щоб під час розгадування можна було перевірити знання в самих різних областях географії. Випишіть список всіх розділів цієї науки. Підберіть по 2-3 питання з кожного з них. В якості допомоги можна скористатися навчальними посібниками, словниками географічних термінів і назв. Відповідь на питання має бути собою слово в називному відмінку, без дефісів та апострофів. Постарайтеся дотриматися золоту середину між усім відомими фактами і вузькоспеціалізованими знаннями.
2
Випишіть слова-відповіді до кросворду. Розділіть їх на дві рівні групи так, щоб у кожній було присутнє приблизно однакову кількість довгих слів.
3
Розташуйте першу половину списку на аркуші горизонтально. Потім допишіть до них вертикальні відповіді, підставляючи їх в місця з збігаються буквами. За лінійці накресліть сітку з клітин, кожна з яких відповідає одній букві. Відстань між сусідніми словами в одному ряду повинна бути не менше однієї порожньої клітки. Відповіді, розташовані поруч по горизонталі і по вертикалі, можуть стикатися кутами клітин.
4
Зафіксувати кросворд можна і в комп'ютері. Створіть в документі Word таблицю, кожна клітинка якої відповідає букві. Заповнені осередки залийте кольором. Якщо ви плануєте роздрукувати кросворд, зробіть кордону задіяних осередків видимими.
5
В лівому верхньому куті кожної клітинки проставте номер питання. Він означатиме номер завдань для обох слів, які з даної комірки - і вертикального, і горизонтального.
6
Відповідно з нумерацією наберіть тексти всіх питань. Потім перепишіть всі відповіді і видаліть букви з клітинок.
7
Для спрощення завдання можна скачати програму для складання кросвордів. Багато з подібних містять вбудовані словники.